Skocz do zawartości
niems

Zakończony sukcesem dzień testowy Audi R18 e-tron quattro w Le Mans

Rekomendowane odpowiedzi

Zakończony sukcesem dzień testowy Audi R18 e-tron quattro w Le Mans

· Albuquerque i Bonanomi najszybszymi kierowcami ze stajni Audi

· Wszechstronnie przygotowane trzy sportowe hybrydy czterech pierścieni

· Audi Sport Team Joest gromadzi cenne dane, przydatne podczas tygodnia wyścigów

Ingolstadt/Le Mans, 2 czerwca 2014 r. Audi w pełni wykorzystało możliwość testów torowych przed rozgrywanym na „Circuit des 24 Heures“ dwudziestoczterogodzinnym wyścigiem w Le Mans. Trzy egzemplarze R18 e-tron quattro, w 284 okrążeniach pokonały w sumie 3870 kilometrów, przygotowując się w ten sposób do 82. edycji należącej do klasyki wyścigów długodystansowych imprezy, która rozegra się już 14 i 15 czerwca.

Osiem godzin testów nad rzeką Sarthe okazało się być bardzo cennymi dla Audi.

W ciągu czterech przedpołudniowych godzin zespoły: Lucas di Grassi, Loïc Duval, Tom Kristensen w bolidzie nr 1, Marcel Fässler, André Lotterer, Benoît Tréluyer w samochodzie nr 2 oraz z numerem startowym 3: Filipe Albuquerque i Marco Bonanomi, zrealizowały zadania związane z ostatecznym dograniem wszystkich szczegółów przed wyścigiem. Obok finalnej konfiguracji aerodynamicznej, sprawdzono m.in. mechaniczną przyczepność pojazdów. Ponadto wszystkich ośmiu kierowców miało po raz pierwszy możliwość, by w Le Mans dopasować swoje pojazdy oraz swój indywidualny styl jazdy do zakładanych celów wynikających z regulaminowych wytycznych określających dopuszczalne zużycie energii dla każdego odcinka z osobna. Wczoraj, w godzinach przedpołudniowych, Marco Bonanomi „wykręcił” najlepszy czas treningowy, pokonując jedno okrążenie w 3 minuty i 23,799 sekundy.

Podczas przejechanych w niedzielne przedpołudnie 125 okrążeń (1703,625 km), kierowcy Audi tak precyzyjnie wypełnili wytyczne inżynierów, że wszystkie trzy zespoły mogły wykorzystać godziny popołudniowe na intensywne, kompleksowe testy ogumienia. Ich celem było sprawdzenie zachowania na długich dystansach całkowicie nowej generacji opon. Trzy czerwone flagi pokazane przez sędziów podczas sesji testowej tylko nieznacznie zakłóciły jej rytm. Po 159 okrążeniach, Audi mogło pochwalić się aż 3870 kilometrami i 636 metrami pokonanego na torze dystansu. Trening zakończył się zajęciem przez najlepszą z załóg Audi - Filipe Albuquerque i Marco Bonanomi - trzeciej pozycji.

„Kierowcy Audi Sport Team Joest i wszyscy pracownicy Audi Sport, w całości zrealizowali ambitny program testowy. Wykonali kawał dobrej roboty.“ – powiedział po zakończeniu sesji szef Audi-Motorsport, dr Wolfgang Ullrich. „Wszystkie załogi spełniły nasze oczekiwania. W tygodniu, który pozostał nam do wyścigu głównego, będziemy oceniać zebrane dane po to, by wszystkie nasze pojazdy miały ustawione optymalne parametry.“

Na koniec dnia testów, Chris Reinke, kierownik ds. LMP w Audi Sport, również wyraził swoje zadowolenie: „Wypełniliśmy długi i szczegółowy program testów. Dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom, mającym za sobą bardzo trudne tygodnie i miesiące. Tydzień wyścigów zaczynamy z uczuciem, że jesteśmy dobrze przygotowani. Wiemy, jak trudno będzie w tym roku w Le Mans. Teraz wszyscy kierujemy nasze wysiłki na wielki cel rysujący się przed nami – za dwa tygodnie będziemy walczyć o zwycięstwo.“

 

Wynik dnia testowego (Część 1 i Część 2 łącznie)

 

1. Buemi/Davidson/Lapierre (Toyota), 3.23,014 min.

2. Nakajima/Sarrazin/Wurz (Toyota), 3.23,156 min.

3. Albuquerque/Bonanomi (Audi R18 e-tron quattro), 3.23,799 min.

4. Di Grassi/Duval/Kristensen (Audi R18 e-tron quattro), 3.24,453 min.

5. Dumas/Jani/Lieb (Porsche), 3.24,692 min.

6. Fässler/Lotterer/Tréluyer (Audi R18 e-tron quattro), 3.24,757 min.

7. Bernhard/Hartley/Webber (Porsche), 3.24,911 min.

8. Beche/Heidfeld/Prost (Rebellion-Toyota), 3.31,700 min.

9. Belicchi/Kraihamer/Leimer (Rebellion-Toyota), 3.33,043 min.

10. Canal/Pla/Rusinov (Morgan-Nissan), 3.37,795 min.

 

Źródło: Volkswagen Group Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • 2 Posts
  • 5835 Views
  • 1 Posts
  • 4285 Views
  • 4 Posts
  • 14058 Views
  • 53 Posts
  • 27684 Views
  • 14 Posts
  • 16162 Views

×