Skocz do zawartości
taszar

Właściciele Chevroletów Voltów z USA przejechali nimi w trybie pracy elektrycznej pon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zaoszczędzono 5,2 miliona galonów (19,7 miliona litrów) paliwa

  • Oszczędność rzędu 1 300 dolarów rocznie na kosztach paliwa

273045-medium.jpg

Zurych – Od czasu debiutu rynkowego Chevroleta Volta dwa lata temu, właściciele tego modelu w Stanach Zjednoczonych przejechali łącznie ponad 160 milionów kilometrów (100 milionów mil) wykorzystując wyłącznie napęd elektryczny. Statystyczny kierowca Volta ponad 65% czasu podróżuje w trybie elektrycznym, natomiast generator spalinowy wykorzystuje wyłącznie podczas dłuższych podróży.

 

Dzięki regularnemu ładowaniu akumulatorów właściciele Volta pokonują około 900 mil (1 448 kilometrów) pomiędzy kolejnymi wizytami na stacji benzynowej, a tankować muszą raz na półtora miesiąca. Jednakże wielu z nich pokonuje o wiele dłuższy dystans. Jednym z takich kierowców jest Andrew Byrne z Los Angeles.

 

„Codziennie podróżuję z wykorzystaniem energii elektrycznej, dlatego paliwa potrzebuję tylko podczas dalszych wycieczek”, powiedział Byrne. „Ostatnio przejechałem na jednym zbiorniku paliwa ponad 1 900 mil (3 057 kilometrów)”.

 

Z każdą unikniętą wizytą na stacji benzynowej kierowcy Chevroleta Volta zwiększają swój zwrot z inwestycji. W oparciu o kalkulacje sporządzone przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska, w porównaniu do przeciętniego nowego samochodu sprzedawanego w USA, właściciele Voltów oszczędzają rocznie około 1 370 dolarów na kosztach związanych z zakupem paliwa.

 

„Najlepszym potwierdzeniem na to, że udało się stworzyć doskonały produkt jest zadowolenie klientów”, komentuje Cristi Landy dyrektor marketingu ds. Chevroleta Volta. „Kierowcy Volta zdali sobie sprawę, że ich samochód daje nie tylko dużą radość z jazdy, ale również zapewnia odpowiednie osiągi i oferuje nowoczesne technologie, które doskonale sprawdzają się w codziennej eksploatacji”.

 

Chevrolet Volt już drugi rok z rzędu osiągnął najwyższe noty w badaniu satysfakcji klientów przeprowadzonym w Stanach Zjednoczonych przez wiodący instytut badania opinii.

 

„Codziennie pokonuję 55 mil (88,5 kilometra), a dzięki Chevroletowi Volt wykorzystuję o 80% mniej paliwa i w ten sposób oszczędzam ponad 150 dolarów miesięcznie”, powiedział Farris Khan z Michigan. „Volt daje mi też sporą frajdę z jazdy ze względu na wysoki moment obrotowy dostępny od najniższych obrotów. W porównaniu z Voltem inne samochody wydają się być przestarzałe!”

 

Średnie oszczędności w czasie eksploatacji Volta to równowartość:

Dziewięciu cotygodniowych wizyt w supermarkecie przy sumie wydatków na każde zakupy równej 151 dolarów

228 wizyt w myjni samochodowej przy cenie jednego mycia wynoszącej 6 dolarów

137 wyjść do kina przy cenie jednego biletu wynoszącej 10 dolarów

 

19,7 miliona litrów (5,2 galonów) zaoszczędzonego paliwa to łącznie tyle benzyny, ile mieszczą w swoich zbiornikach dwa tankowce. Przy założeniu ceny galonu benzyny na poziomie 4 dolarów oszczędności wynoszą aż 21 milionów dolarów.

 

Chevrolet Volt pierwsze 80 kilometrów pokonuje korzystając z energii elektrycznej zgromadzonej w akumulatorze 16,5 kWh, nie wydzielając przy tym zanieczyszczeń. Po wyczerpaniu energii akumulatora uruchamiana jest jednostka benzynowa o pojemności 1,4 litra, która zasila silnik elektryczny. W ten sposób zasięg Volta zwiększa się do ponad 500 kilometrów.

282756-medium.jpg

 

źródło: General Motors


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
    • 5 Posts
    • 2034 Views

×