Jump to content

S-Cross: koncepcyjny model crossovera Suzuki z segmentu C


taszar

Recommended Posts

Suzuki S-Cross – koncepcyjny model zwiastujący nowy crossover Suzuki z segmentu C – debiutuje podczas salonu samochodowego w Paryżu. Projektem S-Cross Suzuki rozpoczyna wdrażanie programu, zgodnie z którym od roku 2013 co roku na rynku europejskim będzie wprowadzany nowy model Suzuki.

06-s-cross_front.jpg

Strategia produktowa Suzuki

Samochody Suzuki doskonale oddają strategię marki wyrażaną hasłem: „Way of Life!”. Klienci Suzuki czerpią przyjemność z aktywnego stylu życia, jak również wykazują się troską o środowisko naturalne. Firma Suzuki wierzy, że redukcja zużycia paliwa jest najbardziej efektywnym sposobem minimalizowania wpływu transportu na środowisko. Suzuki planuje wprowadzanie modeli, które w swoich segmentach będą wyznaczały standardy w dziedzinie ochrony środowiska. Model produkcyjny prezentowanego Suzuki S-Cross znajdzie się wśród crossoverów segmentu C z najniższą emisją CO2.

 

Pionier w segmencie crossoverów

Od 1970 roku, gdy rozpoczęto sprzedaż modelu Jimny, początkowo znanego jako seria LJ, Suzuki rozszerzyło swoją gamę samochodów off-roadowych o modele Vitara i Grand Vitara. Firma zyskała miano pioniera w zakresie konstruowania kompaktowych samochodów typu SUV. W międzyczasie Suzuki zdobywało szeroką wiedzę i doświadczenie w produkcji kompaktowych samochodów osobowych.

 

W 2006 roku Suzuki przedstawiło samochód typu crossover - Suzuki SX4. Łączy on w sobie zaawansowane technologie, oferuje relaksującą jazdę po mieście, jak i świetne właściwości jezdne na śniegu i nierównych drogach. Modelem SX4 Suzuki zainicjowało powstanie kategorii crossoverów w Europie i pobudziło jej rozwój.

scross_rear_7_3.jpg

Zwinny crossover dla większej wolności każdego dnia

Nowy model zapowiadany przez koncepcyjnego S-Cross zainicjuje obecność Suzuki na rynku crossoverów segmentu C.

Właściwości oraz systemy dostępne w nowym modelu zostały podporządkowane idei komfortu. S-Cross będzie oferował wysoką funkcjonalność, m.in. dzięki powierzchni bagażowej, która będzie jedną z największych dostępnych w samochodach segmentu C.

 

Nowy crossover otrzyma znakomite właściwości jezdne znane z modeli Swift, SX4 oraz Kizashi. Dodatkowo, wersja produkcyjna modelu S-Cross zostanie wyposażona w najnowsze rozwiązania z dziedziny napędu na obie osie.

 

Nowy model będzie oferował niskie spalanie, sportowe emocje, a także doskonałe właściwości jezdne w trudnych warunkach drogowych. Zapewni przyjemność z pokonywania codziennych tras, takich jak dojazdy do pracy czy zawożenie dzieci na zajęcia, jak również dalszych, weekendowych wyjazdów. Pozwoli cieszyć się aktywnym stylem życia, ucieleśniając wizję Suzuki dotyczącą zwinnego crossovera, który zapewnia większą wolność każdego dnia.

 

Nowy crossover dołączy do gamy modelowej Suzuki, która obecnie zawiera samochody z segmentu A, B, D oraz samochody typów crossover i SUV. Suzuki dalej będzie wzbogacać swoją ofertę, aby spełniać oczekiwania szerszej grupy klientów.

Wzornictwo modelu S-Cross: „Emocje x Jakość x Aerodynamika”

  • Emocje wyrażane są dynamicznymi liniami biegnącymi od przedniego zderzaka do tylnej części nadwozia; chromowymi elementami, które rozciągają się od świateł przeciwmgłowych w technologii LED w przednim zderzaku, reflektorów i świateł tylnych w technologii LED oraz organicznym wzornictwem.
  • Jakość wpisana jest w japońskie DNA modelu S-Cross. Przedni grill, wykonany z wysokiej jakości chromu, oraz innowacyjny projekt relingów dachowych, to detale świadczące o wysokiej jakości wykonania.
  • Aerodynamika przejawia się jest poprzez linię dachu, która opada w kierunku tyłu samochodu, delikatne kontury bocznych części przedniego zderzaka, stylistykę dolnych części drzwi i bocznych części tylnego zderzaka.

07-s-cross_front.jpg

Kolor nadwozia

Specjalnie przygotowany kolor nadwozia Crystal Green Metallic jest intensywny i promienny. Budzi skojarzenie z „naturą w mieście i miastem w naturze”.

 

Specyfikacja (mm)

Długość całkowita 4,310

Szerokość całkowita 1,840

Wysokość całkowita 1,600

Rozstaw osi 2,600

Opony 235/55R20

 

13_s-cross_rearlamp.jpg

10_s-cross_headlamp.jpg

11_s-cross_chrome.jpg

09_s-cross_side.jpg

14_s-cross_u_line.jpg

 

 

źródło: Suzuki Motor Poland

Link to post

Bardzo miło zaskoczył mnie Nissan. Bardzo podoba mi się cała koncepcja gry świateł.

Przepięknie to wygląda i tak jak na początku ledy wyglądały słabo, tak teraz bardzo fajnie jest wkomponowują.

 

Pokłony za stylistykę dla Nissana.

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...