Skocz do zawartości
niems

Rajd LPG: ekonomicznie i szybko do celu!

Rekomendowane odpowiedzi

Rajd LPG: ekonomicznie i szybko do celu!

 

post-4-14868031390386_thumb.jpg

 

 

We wrześniu ŠKODA zorganizowała pierwszy w Polsce Rajd LPG z udziałem pasażerów serwisu BlaBlaCar. Za kierownicą usiedli najlepsi instruktorzy Szkoły Auto ŠKODA, prawdziwi mistrzowie ekonomicznej jazdy, którzy potrafią zużyć jedynie 1,89 l paliwa na 100 km.

Udział w Rajdzie LPG wzięło 9 wybranych osób z serwisu blablacar.pl, a za kierownicą usiedli doświadczeni kierowcy ze Szkoły Auto ŠKODA, którzy podczas podróży tłumaczyli pasażerom jak jeździć oszczędnie, odpowiadali na ich pytania i udowodnili, że ekojazda generuje konkretne oszczędności na inne przyjemności.

Komfort podczas podróży zapewniło pasażerom przestronne wnętrze ŠKODY Rapid Spaceback, a gwarancją ekonomicznej jazdy była instalacja LPG, zaprojektowana dla tego modelu ŠKODY.

 

„Poprzez zorganizowanie Rajdu LPG chcieliśmy pokazać, jak w praktyce można osiągnąć niskie zużycie paliwa w różnych warunkach oraz jak sprawnie i bezpiecznie przemieszczać się w trasie - a wszystko to z pasażerami na tylnej kanapie, pełnym bagażnikiem i poczuciem komfortu” - mówi Piotr Maj, główny specjalista ds. komunikacji marki ŠKODA.

 

 

Rajd LPG został podzielony na trzy odcinki, zawsze ze startem w ŠKODA Auto Lab w Poznaniu:

- I Gazem do stolicy (10.09, Warszawa),

- II Droga pod górę (12.09, Zakopane),

- III Kurs nad morze (14.09, Gdańsk).

 

 

Kierowcy Szkoły Auto wybrali eco-driving, ponieważ ten styl jazdy sprawdza się w różnych warunkach i na różnych drogach oraz pozwala na optymalizację zarówno czasu przejazdu, jak i zużycia paliwa. Ponadto, podnosi bezpieczeństwo podróżujących i zmniejsza zmęczenie kierowcy. Wbrew pozorom, nie musi oznaczać wydłużenia czasu przejazdu.

Wszystkie modele marki ŠKODA, wyposażone w instalację LPG, poruszając się po mieście oszczędzają zużywając gaz, a od pewnego poziomu prędkości obrotowej silnika do zasilania LPG dodawana jest niewielka porcja benzyny. Przy bardzo dużej prędkości obrotowej i pełnym obciążeniu silnika następuje całkowite przejście na zasilanie go benzyną - gwarantując dynamikę jazdy.

 

Mitem, który przewija się w dyskusjach o motoryzacji, jest szkodliwość LPG dla silników spalinowych. Nic bardziej mylnego! Prawidłowo zainstalowana i skalibrowana instalacja nie wpływa na obniżenie trwałości silnika, należy tylko dbać o jej regularne przeglądy i rzetelne serwisowanie auta.

 

Źródło: Volkswagen Group Polska


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • 3 Posts
  • 5163 Views
  • 1 Posts
  • 7032 Views
  • 1 Posts
  • 6456 Views
  • 1 Posts
  • 6459 Views
  • 2 Posts
  • 5855 Views

×