Skocz do zawartości
matecki77

Rajd Dakar - info, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

THUMB_WIDE_krzysztof_holowczyc_rajd_dakar_2012_etap_3_1.jpg

 

Krzysztof Hołowczyc, który wczoraj wskoczył na pozycję lidera Rajdu Dakar, dziś zaliczył nieco słabszy występ i musiał pogodzić się ze spadkiem w klasyfikacji generalnej imprezy.

 

Najszybciej czwarty odcinek zmagań o długości 326 kilometrów pokonał Stephane Peterhansel, który został nowym liderem w klasyfikacji samochodów terenowych.

http://www.rajdy.v10.pl/Rajd,Dakar,Holowczyc,traci,pozycje,lidera,73543.html

Wielka wielka szkoda, ale co się odwlecze to nie uciecze mam nadzieję :padam:

 

Samochodowa załoga ORLEN Team Krzysztof Hołowczyc / Jean Marc Fortin przebiła koło na czwartym etapie Rajdu Dakar i zajęła zajął piąte miejsce w klasyfikacji odcinka. Polsko-belgijska załoga przesunęła się na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

Trasa czwartego etapu z San Juan do Chilecito była jednakowa dla samochodów jak i motocykli. Jej specyfika sprzyjała jednak znacznie bardziej pojazdom dwuśladowym, które lepiej radzą sobie na nawierzchni pełnej pułapek, gdzie osiągają większe prędkości. Zawodnicy musieli pokonać 326 km odcinka specjalnego oraz aż 424 kilometry dojazdówki. Najszybsza załoga samochodowa była dziś prawie pół godziny szybsza od pierwszego motocykla, który zameldował się na mecie.

http://www.rajdy.v10.pl/Orlen,Team,po,czwartym,etapie,Rajdu,Dakar,73552.html


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

THUMB_WIDE_krzysztof_holowczyc_rajd_dakar_2012_etap_5.jpg

 

Krzysztof Hołowczyc / Jean Marc Fortin wygrali na piątym etapie Rajdu Dakar! Jest to pierwsze w historii etapowe zwycięstwo polskiego kierowcy samochodu w tym arcytrudnym rajdzie. Zespół ORLEN Team awansował na drugą pozycję w generalce rajdu.

http://www.rajdy.v10.pl/Orlen,Team,po,piatym,etapie,Rajdu,Dakar,73597.html

 

Na początku czwartkowego etapu Rajdu Dakar, Adam Małysz i Rafał Marton ponieśli duże straty, ponieważ przewrócili swoje Mitsubishi Pajero na wydmach. Załoga RMF Caroline Team wyszła z tego bez szwanku, ale musiała zaczekać na podróżującego za nimi Alberta Gryszczuka. Dopiero on skutecznie pomógł postawić auto na koła, co wcześniej nie udało się z pomocą argentyńskich kibiców.

http://www.rajdy.v10.pl/Rajd,Dakar,Adam,Malysz,dachowal,73595.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

THUMB_WIDE_rafal_sonik_rajd_dakar_2012_etap_4_1.jpg

 

Marcos Patronelli okazał się najszybszym zawodnikiem za kierownicą quada podczas piątego etapu Rajdu Dakar, który w większości przebiegał po wydmach.

 

Argentyńczyk na mecie wyprzedził swojego brata Alejandro (+1:51) oraz Tomasa Maffei (+4:08).

 

Polacy jadący poza klasyfikacją po raz kolejny zaliczyli przyzwoity występ. Łukasz Łaskawiec znalazłby się na czwartej, a Rafał Sonik na siódmej pozycji.

http://www.rajdy.v10.pl/Rajd,Dakar,Marcos,Patronelli,najszybszym,kierowca,quada,73587.html

 

 

Cyril Despres okazał się najszybszym motocyklistą na trasie piątego, skróconego etapu, Rajdu Dakar, który w większości rozgrywany był na wydmach.

 

Francuz jadący KTM-em po pokonaniu 186 kilometrów odcinka specjalnego wyprzedził Marca Comę (+1:41) oraz Joana Barredo (+12:42).

 

Jacek Czachor Pierwotnie odcinek miał liczyć 265 kilometrów, ale organizatorzy postanowili skrócić go przez ulewne opady deszczu, które wystąpiły w drugiej części zaplanowanej trasy.

http://www.rajdy.v10.pl/Rajd,Dakar,Despres,wygrywa,na,wydmach,73581.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Piątek będzie dniem wolnym od rywalizacji w Rajdzie Dakar. Organizatorzy odwołali 247-kilometrowy odcinek specjalny na trasie z Fiambali do Copiapo z powodu niebezpiecznych warunków atmosferycznych. W Andach pada deszcz ze śniegiem, wiele miejsc jest oblodzonych, co mogłoby być bardzo niebezpieczne dla uczestników maratonu.

http://www.rajdy.v10.pl/Rajd,Dakar,odwolano,piatkowy,odcinek,specjalny,73600.html

 

Dzielnie trudy podróży zniósł debiutujący w Dakarze Adam Małysz. Jego organizm lepiej zareagował na zmniejszoną ilość tlenu niż bardziej doświadczonego partnera z załogi Rafała Martona. Tam u góry było ciężko. Powietrze rzeczywiście okazało się inne. Ale jechało się spoko. Rafał miał problemy i zasnął, wtedy mnie też zachciało się spać. Żeby się nie nudzić, wyjąłem aparat fotograficzny i zacząłem sobie robić zdjęcia. Muzyki nie słuchaliśmy, bo znowu rozładował nam się telefon - mówił Małysz.

http://www.rajdy.v10.pl/Adam,Malysz,Wydmy,chyba,zawsze,i,na,kazdym,robia,wrazenie,73644.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

THUMB_WIDE_krzysztof_holowczyc_rajd_dakar_2012_etap_7.jpg

Załoga ORLEN Team Krzysztof Hołowczyc / Jean-Marc Fortin odnotowała czwarty czas na siódmym etapie Rajdu Dakar. Załoga zajmuje drugie miejsce w generalce. Spośród polskich motocyklistów na OSie najszybszy był Jacek Czachor, który osiągnął 19. czas i awansował na 17. pozycję. Marek Dąbrowski miał wypadek, zwichnął kolano, na mecie się jednak zameldował na 61. miejscu.

http://www.rajdy.v10.pl/Orlen,Team,po,siodmym,etapie,Rajdu,Dakar,73664.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

THUMB_WIDE_nani_roma_rajd_dakar_2012_etap_6.jpg

Nani Roma za kierownicą Mini okazał się najszybszym kierowcą samochodu terenowego na trasie ósmego etapu Rajdu Dakar 2012.

 

Hiszpan po pokonaniu 477 kilometrów odcinka specjalnego o pięć sekund wyprzedził Robby Gordona za kierownicą Hummera H3. Oesowe podium uzupełnił Krzysztof Hołowczyc, który stracił do zwycięzcy ponad dwie minuty.

http://www.rajdy.v10.pl/Rajd,Dakar,Roma,wygrywa,Holowczyc,spada,na,trzecie,miejsce,73738.html

 

Jak poinformował zespół RMF Caroline Team, Łukasz Łaskawiec uległ wypadkowi na trasie ósmego etapu Rajdu Dakar prowadzącego z Copiapo do Antofagasty.

 

Polak po osiągnięciu ósmego czasu na WP2 rozbił swojego quada przed trzecim punktem pomiaru czasu. Uszkodzenia okazały się na tyle poważne, że zawodnik musiał zrezygnować z dalszej walki.

http://www.rajdy.v10.pl/Rajd,Dakar,wypadek,Laskawca,Polaka,zabral,smiglowiec,73737.html

 

Rafał Sonik, który po wypadku Łukasza Łaskawca pozostał jedynym Polakiem w stawce zawodników startujących quadami, wywalczył dziś ósme miejsce na trasie ósmego etapu Rajdu Dakar.

 

Odcinek zapisał na swoje konto Marcos Patronelli, który wyprzedził swojego brata Alejandro o 38 sekund. Podium uzupełnił Tomas Maffei.

http://www.rajdy.v10.pl/Rajd,Dakar,Sonik,broni,honoru,Polakow,73743.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

THUMB_WIDE_krzysztof_holowczyc_rajd_dakar_2012_etap_9.jpg

Krzysztof Hołowczyc, który walczył o zwycięstwo w Rajdzie Dakar, dziś najprawdopodobniej będzie musiał pogodzić się z porażką.

 

Polak, który wystartował na trasę dziesiątego etapu jako czwarty, zatrzymał się na 48 kilometrze odcinka specjalnego.

 

Wkrótce obok Polaka zatrzymał się Brazylijczyk Santos, który najprawdopodobniej chciał pomóc rozwiązać problemy Hołowczyca.

 

Krzysztof HołowczycKrzysztof Hołowczyc W Mini kierowcy Orlen Team najprawdopodobniej doszło do awarii układu kierowniczego.

http://www.rajdy.v10.pl/Dramat,Holowczyca,Polak,stoi,na,odcinku,73843.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

THUMB_WIDE_adam_malysz_rajd_dakar_2012_etap_12.jpg

Albert Gryszczuk i Michał Krawczyk zakończyli rywalizację w Dakar Rally 2012 na 11 etapie. - Wszystkie auta bardzo cierpią w tym roku. Spotkałem się z wypowiedziami wielu zawodników, że to jeden z najtrudniejszych rajdów w historii Dakaru. Adam zrobił olbrzymie postępy i ma najlepszą pozycję do ukończenia rajdu. My pojedziemy trasą serwisową do Limy i będziemy mogli wspierać mechaników na campach - powiedział kierowca Pajero.

http://www.rajdy.v10.pl/Albert,Gryszczuk,wycofal,sie,z,Rajdu,Dakar,73991.html

 

THUMB_WIDE_marek_dabrowski_rajd_dakar_2012_etap_13.jpg

Samochodowa załoga ORLEN Team: Krzysztof Hołowczyc / Jean Marc Fortin zakopała się na wydmach na przedostatnim etapie Rajdu Dakar. Na mecie zameldowała się na 12. pozycji ze stratą do lidera wynoszącą 41’32. Mimo to zespół awansował na dziesiąte miejsce w generalce rajdu.

http://www.rajdy.v10.pl/Orlen,Team,po,trzynastym,etapie,Rajdu,Dakar,74016.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • 3 Posts
  • 5690 Views
  • 1 Posts
  • 7448 Views
  • 1 Posts
  • 1844 Views
  • 1 Posts
  • 6888 Views
  • 1 Posts
  • 6866 Views
  • 2 Posts
  • 6165 Views

×