Skocz do zawartości
niems

PEUGEOT RALLY ACADEMY Rajd Francji WRC

Rekomendowane odpowiedzi

208 T16 / PEUGEOT RALLY ACADEMY

Rajd Francji WRC, 3-5 PAŹDZIERNIKA 2014

 

post-4-14868031428228_thumb.jpg

 

 

ABBRING POPROWADZIŁ PEUGEOT 208T16 DO ZWYCIĘSTWA

 

 

Podczas francuskiej edycji rajdowych mistrzostw świata, Kevin Abbring i Seb Marshall doprowadzili Peugeot 208T16 na najwyższy stopień podium RC2 meldując się na mecie jako pierwsi wśród załóg samochodów spoza klasy WRC. Kierowca z Peugeot Rally Academy dał pokaz doskonałej jazdy na 18-u odcinkach specjalnych.

 

 

Spektakularny występ Kevina i jego 208 T16

 

 

Oprócz programu startów w ERC, Kevin Abbring zgłosił się do francuskiej edycji WRC stawiając sobie za cel zwycięstwo! Holender już pierwszego dnia rajdu bezkompromisowo zaatakował swoich rywali uzyskując najlepszy czas w RC2. Podbudowany zdobytą po pierwszym etapie 30s przewagą nad Quentinem Gilbertem, po zakończeniu drugiego dnia rajdu podwoił swoją przewagę , aby ostatecznie wygrać w ostatnim dniu zmagań. W ten sposób, kierowca pokazał pełen potencjał i moc samochodu 208T16 w starciu z silną konkurencją. Zajął 14.miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobył 6 najlepszych czasów w klasie RC2 !

 

 

Powiedzieli nam…

 

 

Kevin Abbring: „Przycisnęliśmy w dobrym momencie pierwszego dnia. Potem musieliśmy tylko kontrolować jazdę przez dwa następne etapy. Byłem bardzo zadowolony z moich wyników na nowym OS’ie. Oczywiście, bardzo się cieszę z tego wyniku, ale też jestem wdzięczny całemu zespołowi Peugeot Rally Academy, który wykonał kawał wspaniałej roboty! Nie zawsze było to takie łatwe, ale nam się udało! Teraz z niecierpliwością czekam na następny start w ERC w Valais”.

 

 

Bruno Famin, dyrektor Peugeot Sport: „Jesteśmy, rzecz jasna, bardzo zadowoleni, że mogliśmy kolejny raz pokazać cały potencjał drzemiący w samochodzie 208T16, jak to miało miejsce podczas rajdu Akropol. Kończy to czarną serię w ERC. Bezbłędna jazda kierowcy i samochodu jest tym, czego oczekiwaliśmy. Kevin bardzo inteligentnie rozegrał ten występ.”

 

 

Nowe zwycięstwo dla Peugeot 208T16

 

Peugeot 208T16 osiąga coraz lepsze wyniki! W chwili obecnej wpłynęło już 26 zamówień od czasu rozpoczęcia sprzedaży w tym roku.

Model - Peugeot 208T16 posiada na swoim koncie między innymi sukces w rajdzie Akropolu kierowcy Craiga Breena w ERC, oraz 3 inne sukcesy, a wśród nich ósmy tytuł mistrzowski w kategorii konstruktorów dla Peugeot Italie, zdobyty przez Paolo Andreucci’ego! W tym miejscu nie można również nie wspomnieć pięknego zwycięstwa Bruno Magalhaesa na Maderze!

 

 

Gratulacje dla Stéphane’a Lefebvre’a, mistrza świata juniorów*

 

Pragniemy złożyć najszczersze gratulacje Stéphane’owi Lefebvre kierowcy z Peugeot Rally Academy w ERC, który zdobył niedawno tytuł mistrza świata WRC juniorów, a do tego znaczącego sukcesu, w końcu sezonu startów dodał jeszcze tytuł mistrza Europy juniorów za kierownicą 208R2 !

 

*wynik nieoficjalny

 

Kevin ABBRING – Holandia – 25 lat (urodzony 20 stycznia 1989 roku)

 

2005-2006: Rallycross (mistrz Holandii – Ford RST Series)

2007-2014: kierowca rajdowy (mistrz 208 Rally Cup Francji w 2013 roku)

Dołącza do zespołu Peugeot Rally Academy dzięki zdobyciu tytułu mistrzowskiego w 208 Rally Cup Francji

 

Źródło: PEUGEOT SPORT


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • 1 Posts
  • 750 Views
  • 2 Posts
  • 1852 Views
  • 1 Posts
  • 1318 Views
  • 16 Posts
  • 6432 Views
  • 1 Posts
  • 1893 Views
  • 2 Posts
  • 1935 Views

×