Skocz do zawartości
kicker

OC a wypadek młodego kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po długim czasie nieobecności, wróciłem w "miejsce" gdzie niegdyś spędzałem wiele czasu ;) ... z pytaniem. Otóż siostra zamierza się z zakupem samochodu, mieszkamy blisko siebie, więc może być tak, że raz na ruski rok będę tym samochodem kierował. Z racji tego, że nikt z bliskiej rodziny nie ma zniżek, pojawiają się schody odnośnie ceny. I tu się zaczyna problem. Czy skoro nie będę kierowcą regularnym to musimy zaznaczyć opcję z kierowcą do 26 roku życia? Co jeżeli nie zaznaczymy i spowoduję wypadek- bo tu mam parę wersji:

1. Z czeluści "internetów", że w takim momencie dopłaca się różnice w składce, która jest bez, a która byłaby z takim kierowcą.

2. Od początkującego agenta, że tę opcję zaznacza się tylko wtedy jak młoda osoba jest współwłaścicielem.

3. Od paru znajomych, że może być tak, że ubezpieczyciel będzie domagać się zwrotu kosztów poniesionych przy likwidacji szkody.

 

Powiem szczerze, że nic ciekawego na ten temat nie znalazłem, a w ubezpieczeniach jestem zielony.

Ktoś coś wie na ten temat i podzieli się tą wiedzą?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Tak naprawdę wszystkie 3 wersje są prawdziwe, bo wszystko zależy od warunków ubezpieczenia danego towarzystwa ubezpieczeniowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

W takich sytuacjach najbardziej prawdopodobna jest sytuacja nr 1. Opcja nr 2 zdarza się w niektórych towarzystwach, o sytuacji z opcji nr 3 nie słyszałem (z czego "może się domagać" nie znaczy, że ma do tego prawo).

Jeśli będziesz kupował w multiagencji to tak naprawdę mało kto zapyta o to czy będzie używał auta jakiś młody kierowca, bo agenci automatycznie zaznaczają najbardziej korzystne kombinacje, aby zbić składkę. W każdym bądź razie jeśli chcesz spać spokojnie to leć do multiagencji i agent już będzie wiedział jak wyliczyć żebyś za dużo nie zapłacił, dodatkowo wszelka odpowiedzialność za złe wypełnienie polisy spada na agenta a konkretniej na jego ubezpieczenie od takich rzeczy :) Z drugiej strony jeśli nie chcesz kombinować to siadasz na porównywarkę i wypełniasz wszystko zgodnie z prawdą (no oczywiście takie rzeczy jak roczny przebieg to możesz sobie przyciąć ;) ) i kupujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • 1 Posts
  • 2976 Views
  • 3 Posts
  • 3517 Views
  • 1 Posts
  • 1239 Views
  • 1 Posts
  • 1634 Views
  • 2 Posts
  • 2616 Views

×