Skocz do zawartości
niems

Nagrody dla Audi w lutym 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrody dla Audi w lutym 2013

 

Audi A3 w pierwszej dziesiątce World Car of the Year 2013

Audi A3 znalazło się wśród dziesięciu najlepszych samochodów konkursu „World Car of the Year” 2013. Zadecydowały o tym doświadczenia 66 jurorów z 25 krajów, jakie zebrali podczas testowania w codziennej jeździe każdego ze zgłoszonych do konkursu aut. Wyróżnienie „World Car of the Year” przyznawane jest od 2005 roku, a tegoroczne wręczenie nagród odbędzie się 28 marca, podczas New York International Auto Show.

 

„Najlepsze marki wszystkich kategorii“ wg tygodnika Auto Bild. Dziesięć najwyższych miejsc dla Audi

Blisko sto tysięcy czytelników wzięło udział w tegorocznym plebiscycie magazynu Auto Bild, na najlepsze marki wszystkich klas („Die Besten Marken aller Klassen“).

Pierwsze miejsca w aż dziesięciu kategoriach, głosami czytelników zajęły samochody marki Audi. Pod względem jakości, czołowe pozycje przypadły: Audi A3, A4, A5, A6, A7, A8, TT, Q3, Q5 i Q7. Czytelnicy mogli wybierać najlepsze modele, spośród samochodów 13 klas, które oceniali w kategoriach jakość, cena i stylistyka.

 

Audi w gronie pięćdziesięciu najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw na świecie, wg magazynu MIT Technology Review

Redaktorzy magazynu „MIT Technology Review“ co roku opisują przedsiębiorstwa z całego świata, które rozwijają i wdrażają nowoczesne rozwiązania techniczne.

W tym roku, w dowód uznania rozwiązań dotyczących zdalnego prowadzenia samochodu, jury umieściło Audi na liście pięćdziesięciu najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw „50 Disruptive Companies“. W opinii magazynu są to firmy, które będąc autorami innowacyjnych rozwiązań, w sposób trwały mogą zmienić życie ludzi na całym świecie.

W rankingu znalazły się również też takie globalne koncerny jak Apple, Samsung i General Electric.

 

Audi A4 ponownie najlepsze w raporcie DEKRA dotyczącym samochodów używanych

Audi A4, jako najmniej awaryjne auto, wypadło najlepiej w tegorocznym raporcie DEKRA dotyczącym samochodów używanych. W ten sposób, marka Audi po raz piąty z rzędu zwyciężyła w klasyfikacji ogólnej. Modele A1, A5, TT i Q5 zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Tytułem „Najlepszy we wszystkich klasach“ rzeczoznawcy DEKRA nagradzają co roku model, który w trzech zakresach przebiegu charakteryzuje się najmniejszą awaryjnością. Odkąd w 2008 roku zaczęto sporządzać ten raport, samochody marki Audi zawsze znajdowały się wśród najbardziej niezawodnych.

Audi A4 już po raz drugi zdobyło tytuł „Najlepszego we wszystkich klasach“.

W latach 2008-2010 na pierwszym miejscu klasyfikowano Audi A6.

 

Audi A6 zdobywa pierwsze miejsce w badaniach konsumenckich amerykańskiego magazynu Consumer Reports

Czasopismo „Consumer Reports“ ogłosiło Audi A6 najlepszym samochodem w kategorii luksusowych sedanów średniej wielkości - „Luxury Sedans, Midsized“. Redakcja magazynu oceniała właściwości jezdne, jakość wnętrza, zużycie paliwa i niezawodność. Wyniki badania obejmują 1,2 mln samochodów i doświadczenia użytkujących je abonentów portalu magazynu. Założone w 1936 roku amerykańskie zrzeszenie Consumer Reports jest największą na świecie organizacją przeprowadzającą niezależne badania konsumenckie. Jego rangę można porównać z niemieckim stowarzyszeniem „Stiftung Warentest“.

 

Audi A3 zdobywcą dwóch nagród za stylistykę

Stylistyka Audi A3 cieszy się dużym uznaniem użytkowników i fachowców. W tegorocznej edycji niemieckich nagród stylistyki – German Design Awards, kapituła uznała model A3 za zwycięzcę w kategorii „Transport i przestrzeń publiczna“. Tydzień później, Achim Badstübner odebrał nagrodę iF Gold Award w kategorii „Stylistyka w transporcie“, którą Audi A3 zdobyło podczas Monachijskiego Tygodnia Kreatywnego Biznesu.

Uznanie jurorów zyskał nie tylko wygląd zewnętrzny pojazdu, ale przede wszystkim jego wnętrze. „Detale wykończono z najwyższą starannością, a jakość materiałów jest nie do pobicia. Wnętrze Audi A3 jest najlepsze spośród wszystkich oferowanych obecnie przez branżę motoryzacyjną“ – dowiadujemy się z uzasadnienia decyzji jury.

 

Audi zdobywa nagrodę „Auto Trophy Classic 2013“

W plebiscycie „Auto Trophy Classic 2013“, Audi Rallye quattro A2 z 1983 roku, wygrało w kategorii „Sport motorowy“. Samochód, którego zwycięstwo z Hannu Mikkolą za kierownicą w 1983 roku było pierwszym tryumfem auta z napędem na cztery koła w Rajdowych Mistrzostwach Świata, zdobył 33,2 procent głosów i tym samym wyprzedził Renault Alpine A110 (13,9%) i Porsche 956 (13,8%). W plebiscycie oceniano po dziesięć samochodów w pięciu kategoriach. Nagroda Auto Trophy Classic została przyznana przez magazyn „Auto Zeitung Classic Cars“. Swój głos w plebiscycie oddało ponad 23,5 tysiąca czytelników.

 

Nagroda „Design Trophy“ dla Audi A3 i A1 Sportback

W plebiscycie „Auto Trophy 2013“, dwa modele marki Audi bezkonkurencyjnie pokonały rywali. Prawie 31 procent, spośród ponad 24 tysięcy biorących w nim udział czytelników niemieckiego magazynu Auto Zeitung, w kategorii samochodów miejskich oddało swój głos na Audi A1 Sportback. W klasie samochodów kompaktowych drugie miejsce zajęło Audi A3, zdobywając 18,5 procent głosów. Plebiscyt w pięciu kategoriach nagrodził nowości, które w ubiegłym roku pojawiły się na rynku.

 

Audi S8 „Samochodem roku 2013” na Ukrainie

Audi S8 zdobyło prestiżowe wyróżnienie na Ukrainie. W klasie luksusowych limuzyn przyznano mu tytuł „Samochodu roku 2013”. Werdykt podjęło jury składające się z ekspertów w dziedzinie motoryzacji i osób prywatnych, które za pośrednictwem Internetu wybierały faworytów w jedenastu kategoriach. Przyznawana od 2003 roku nagroda, jest najbardziej liczącym się wyróżnieniem branży motoryzacyjnej w tym kraju.

 

 

Auto Lider dla Audi S7

 

Audi S7 zdobyło wyróżnienie w plebiscycie Auto Lider, który jest organizowanych w Polsce przez redakcję tygodnika Motor i miesięcznika Auto Świat. To sportowe z coupe zwyciężyło głosami czytelników i internatów w kategorii Auto klasy wyższej. Audi S7 trafiło do sprzedaży w ubiegłym roku.

 

 

Źródło: Volkswagen Group Polska


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • 1 Posts
  • 4750 Views
  • 1 Posts
  • 799 Views
  • 1 Posts
  • 6151 Views
  • 1 Posts
  • 872 Views
  • 1 Posts
  • 864 Views
  • 1 Posts
  • 1075 Views

×