Skocz do zawartości
niems

Jeszcze przed wyścigiem, Audi wygrywa wyścig z czasem

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze przed wyścigiem, Audi wygrywa wyścig z czasem

- Le Mans: Audi R18 e-tron quattro #1 znowu gotów do startu

-Cztery pierścienie na piątym, szóstym i siódmym miejscu startowym

- Louc Duval opuścił szpital

Ingolstadt/Le Mans, 13 czerwca 2014 r. Audi wygrało w Le Mans „wyścig przed wyścigiem“. Mechanikom Audi Sport Team Joest w rekordowym czasie – przez jedną noc – udało się zmontować na nowo Audi R18 e-tron quattro z numerem startowym „1“, które wcześniej uległo wypadkowi. To osiągnięcie wzbudzające podziw na całym świecie.

Jeszcze w środę wieczorem, podczas pierwszego treningu na czas, Audi Sport Team Joest zaczęło montaż nowego Audi R18 e-tron quattro, wykorzystując zastępczą karoserię typu monocoque. Widzowie i przedstawiciele mediów w Le Mans przecierali oczy ze zdumienia, gdy w czwartek rano ujrzeli w boksie trzy egzemplarze Audi R18 e-tron quattro. Popołudniem, nowe Audi R18 przeszedł odbiór techniczny. Po jego pozytywnym zakończeniu, pojazd z numerem startowym „1“ był ponownie gotów do walki.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej źródłem drobnych komplikacji był uszkodzony czujnik i zdarzenie, podczas którego Lucas di Grassi wjechał w bariery ochronne.

W czwartkowy wieczór, w czasie przedłużonej do 2,5 godziny trzeciej rundy kwalifikacyjnej, odbudowane Audi R18 e-tron quattro pojechało już bez problemów.

Fanów Loïca Duvala na pewno ucieszą dobre wieści: W czwartek wieczorem Francuz został wypuszczony ze szpitala, w którym spędził noc na obserwacji. Przed udaniem się razem z ojcem w podróż powrotną do Genewy, gdzie w ciągu następnych dni ma dojść do siebie po wypadku, Duval odwiedził swój team i kolegów w paddocku.

Nazwisko Loïca Duvala będzie nadal widniało na Audi R18 e-tron quattro z numerem startowym „1“, choć jego miejsce w kokpicie zajął Hiszpan Marc Gené. Wraz z Lucasem di Grassim i wielokrotnym zwycięzcą z Le Mans Tomem Kristensenem, Gené wystartuje z siódmego pola startowego. Najlepszy w eliminacjach wynik „jedynki” to robota di Grassiego, który „wykręcił” czas 3 min. 25,814 sek.

Dwa pozostałe Audi R18 e-tron quattro zgodnie z planem zaliczyły w czwartek rundy kwalifikacyjne i w sobotę wystartują z trzeciego szeregu. Najszybsze wśród kierowców Audi okrążenie ma na swym koncie Oliver Jarvis, który na krótko przed końcem drugiej rundy kwalifikacji pojechał z czasem 3 min. 23,271 sek., chociaż na ostatniej szykanie musiał zwolnić (żółta flaga) i stracił w ten sposób kilka dziesiątych sekundy. Z Jarvisem kokpit pojazdu z numerem startowym „3“ dzielą debiutujący w Le Mans Filipe Albuquerque i Marco Bonanomi.

André Lotterer, czasem 3 min. 24,276 sek., zapewnił sobie i swoim kolegom z bolidu z numerem 2, Marcelowi Fässlerowi i Benoît Tréluyerowi, szóste miejsce startowe.

Wszystkich dziewięciu kierowców Audi zaliczyło nocą przepisowe, obowiązkowe okrążenia, mogąc przekonać się przy tym po raz kolejny o zaletach laserowych świateł Audi. Audi R18 e-tron quattro to pierwszy prototyp Le Mans ze światłami laserowymi. Wpisuje się w ten sposób w serię technicznych innowacji koncernu z Ingolstadt, prezentowanych co roku na wyścigu 24 h Le Mans. W wieczór poprzedzający imprezę, Audi zaprezentuje w Le Mans także swój pierwszy model seryjny ze światłami laserowymi – Audi R8 LMX.

W sobotę, 14 czerwca, dokładnie o godz. 15.00, dwukrotny mistrz Formuły 1, Fernando Alonso, rozpocznie tegoroczny dwudziestoczterogodzinny wyścig w Le Mans. Ten najważniejszy długodystansowy wyścig świata będzie transmitowany na żywo przez 31 kanałów telewizyjnych w 190 krajach. W Europie transmisję na żywo nieprzerwanie prowadzić będzie Eurosport.

 

Źródło: Volkswagen Group Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • 309 Posts
  • 151766 Views
  • 7 Posts
  • 18952 Views
  • 1 Posts
  • 3521 Views
  • 1 Posts
  • 3704 Views
  • 1 Posts
  • 3645 Views
  • 1 Posts
  • 1516 Views

×