Skocz do zawartości
niems

Jeep powraca do Cortiny d’Ampezzo na maraton

Rekomendowane odpowiedzi

Jeep powraca do Cortiny d’Ampezzo na maraton „The North Face Lavaredo Ultra Trail 2014”.

 

post-4-14868030590872_thumb.jpg

 

post-4-14868030592666_thumb.jpg

 

· Marka Jeep potwierdza swoją współpracę z The North Face i drugi raz z rzędu jest Głównym Sponsorem słynnego biegu długodystansowego w Cortinie d'Ampezzo, który odbywa się od 26 do 29 czerwca.

· Nowy Jeep Renegade - pierwszy mały SUV Jeepa i pierwszy model zrealizowany w ramach współpracy włosko-amerykańskiej – prezentowany jest na stoisku Jeepa przygotowanym w centrum Cortiny.

· Zawodnikom startującym w maratonie towarzyszy kultowy model Jeep Wrangler, autentyczny pojazd 4x4 i symbol niekonwencjonalnego ducha jednej z najsłynniejszych marek Ameryki.

· Wśród startujących w barwach Jeepa zawodowych biegaczy jest Mike Foote, lekkoatleta i nowy Ambasador marki Jeep.

· Wyjątkowa nagroda Jeep Renegade Award przeznaczona dla debiutanta, który uzyska najlepszy czas.

· Spotkanie i „hiking session” z Simone Moro: dwa ważne wydarzenia dedykowane pasjonatom sportów ekstremalnych i zajęć na powietrzu.

· Pełna relacja online wraz ze zdjęciami oraz wideoklipami na portalu Jeep i kanałach społecznościowych Jeepa.

 

 

Drugi rok z rzędu Jeep jest Głównym Sponsorem maratonu „The North Face Lavaredo Ultra Trail”, wyjątkowych zawodów na szlaku, które odbywają się w niezwykłej górskiej scenerii w Cortina d’Ampezzo od 26 do 29 czerwca. Długi weekend całkowicie poświęcony biegom górskim i outdoorowym klimatom, które „otaczają” tę niesamowitą dyscyplinę sportową.

 

W edycji 2014 uczestniczy 2.000 lekkoatletów, zarówno zawodowych biegaczy, jak i amatorów przybyłych z całego świata, którzy biorą udział w jednym z biegów maratonu przewidzianym w ramach The North Face we współpracy z marką Jeep. Najdłuższy bieg, „Lavaredo Ultra Trail” odbędzie się na trasie o długości 119 km na wysokości między 1300 a 2500 m.n.p.m, która prowadzi przez najpiękniejsze miejsca w Dolomitach. Niezwykła próba wytrzymałości, która rozpocznie się o godz.23,00 w piątek 27 czerwca i w której weźmie udział około 1.000 biegaczy, zarówno profesjonalnych, będących w stanie dotrzeć do mety w ciągu 12 godzin, jak i amatorów mających do dyspozycji maksymalnie 31 godzin na ukończenie biegu.

 

Oprócz biegu na dłuższej 119 km trasie, w sobotę rano rozpoczną się drugie zawody przewidziane w programie - Cortina Trail – na trasie liczącej 47 km i wysokości 2.650 m.n.p.m., biegnącej przez najpiękniejsze szczyty w Dolomitach: Tofane, Cinque Torri i Croda da Lago.

 

W tym roku „The North Face Lavaredo Ultra Trail” weszła oficjalnie do międzynarodowego cyklu „Ultra-Trail World Tour”, obejmującego 10 najbardziej prestiżowych zawodów na świecie i może poszczycić się uczestnictwem licznych, znanych międzynarodowych lekkoatletów i zawodników reprezentujących aż 56 krajów.

 

Wśród uczestników, zawodowy biegacz Mike Foote z międzynarodowego zespołu The North Face będzie występował w barwach Jeepa podczas „Lavaredo Ultra Trail” jako nowy Ambasador wartości wyznawanych przez markę amerykańską, takich jak swoboda i autentyczność oraz pasja i przygoda.

 

 

Na specjalnej ekspozycji marki, w strefie The North Face przygotowanej w centrum Cortiny d’Ampezzo, publiczność będzie mogła po raz pierwszy podziwiać nowego Jeepa Renegade, pierwszy model w historii marki wyprodukowany we Włoszech i pierwszy samochód grupy Fiat Chrysler Automobiles powstały w wyniku współpracy projektantów włoskich i amerykańskich. Nowy mały SUV marki Jeep będzie sprzedawany w Europie w czterech wersjach – Sport, Longitude, Limited i Trailhawk wyposażonych w mocne silniki benzynowe i turbodiesel, dostępnych w wersjach z napędem na dwa lub cztery koła.

 

Na linii startowej zawodnikom „towarzyszył" będzie Jeep Wrangler Rubicon, który „powita" ich potem na kolejnych punktach kontrolnych biegu, gdzie bez trudu dotrze za sprawą niezwykłych możliwości off-roadowych, jakimi charakteryzuje się ten najsprawniejszy samochód w gamie modelowej Jeepa.

Do dyspozycji uczestników maratonu i organizatorów na czas imprezy przekazana zostanie także „mini flota" złożona z samochodów Wrangler i Wrangler Unlimited.

 

Sponsoring maratonu „The North Face Lavaredo Ultra Trail” to kolejny etap projektu, w którym od trzech lat marka Jeep i The North Face uczestniczą wspólnie w różnych wydarzeniach krajowych i międzynarodowych.

U podstaw trwającego już ponad dwa lata, bliskiego i owocnego partnerstwa leżą wspólnie wyznawane wartości - wielkiej przygody, życiowych pasji i nieograniczonej swobody. Obok otwarcia na plener, to właśnie takie cechy, jak poznawanie świata i determinacja w pokonywaniu przeciwności, promowane są przez obie te marki nie tylko na niwie sportowej, ale także w codziennym życiu.

 

Determinacja, odporność na zmęczenie, koncentracja na wyznaczonym celu i zdolność opanowania sytuacji kryzysowych, to najważniejsze umiejętności wyróżniające biegaczy uczestniczących w trudnym maratonie „trail running”. To znacznie więcej, niż tylko zwykle współzawodnictwo - jest to test wytrwałości fizycznej i umysłowej, łączący prywatność własnej przygody z przeżyciami, które stają się udziałem innych. To także wyraz zaangażowania w misję, która udowadnia, że wiara we własne możliwości i należyta motywacja to sposób na wszelkie wyzwania, osiągnięcie każdego celu i przełamanie nawet niebotycznych granic.

 

Jako uznanie dla takiej postawy życiowej, Jeep ustanowił dla zawodnika, który wśród debiutantów osiągnął najlepszy czas na mecie biegu „The North Face Lavaredo Ultra Trail” ekskluzywne wyróżnienie „Jeep Wrangler Award", przedstawiające logo Renegade, nazwę nowego małego SUV-a marki Jeep, modelu o wyrazistym stylu, który może poszczycić się najlepszymi w swojej kategorii możliwościami terenowymi. Nagroda zostanie zatem wręczona biegaczowi, który najlepiej odzwierciedla cechy nowego Jeepa Renegade: odwagę, śmiałość i chęć pokonywania własnych ograniczeń.

 

Aspekt sportowy nie jest jedynym elementem charakteryzującym tegoroczną edycję „The North Face Lavaredo Ultra Trail”: przed rozpoczęciem zawodów w programie przewidziano dwie ważne imprezy dedykowane wszystkim pasjonatom sportów ekstremalnych i zajęć na powietrzu. W czwartkowy wieczór, 26 czerwca, słynny alpinista i lekkoatleta z zespołu The North Face Simone Moro spotka się z publicznością na specjalnej sesji „Speaker Series” , która odbędzie się w centrum kongresowym Alexander Girardi Hall w Cortinie d'Ampezzo: wyjątkowa „storyteller night” , podczas której podzieli się swoimi wrażeniami i ekstremalnymi doświadczeniami zdobytymi podczas swoich podróży. Natomiast w piątkowy poranek będzie można wziąć udział, razem z Simone Moro, w wyjątkowej wyprawie na jedną z najbardziej spektakularnych tras w Dolomitach. Przy tej okazji, niezwykły zespół odkrywców złożony z dziennikarzy i przedstawicieli środowisk opiniotwórczych będzie mógł wyruszyć na górskie bezdroża za kierownicą dwóch egzemplarzy Jeepa Cherokee i przetestować nadzwyczajne zdolności off-road, umożliwiające temu SUV-owi średniej wielkości i wszystkim modelom 4x4 Jeep pokonywanie każdego rodzaju trudności i przeszkód.

 

Wyniki osiągane w maratonie Lavaredo Ultra Trail przez biegacza Mike’a Foote śledzić można na bieżąco na stronie internetowej jeep-people.com Aktualne informacje zamieszczono także na kanałach społecznościowych Jeep-People.

 

Źródło: Fiat Auto Poland


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • 1 Posts
  • 874 Views
  • 2 Posts
  • 7498 Views
  • 12 Posts
  • 7927 Views
  • 2 Posts
  • 10888 Views
  • 2 Posts
  • 6160 Views
  • 3 Posts
  • 8550 Views

×