Skocz do zawartości
niems

Inauguracja działalności operacyjnej BMW Financial Services Polska.

Rekomendowane odpowiedzi

Inauguracjadziałalności operacyjnej BMW Financial Services Polska.

 

BMWFinancial Services Polska Sp. z o.o. rozpoczyna działalnośćoperacyjną w Polsce. Nowa spółka świadczy kompleksowe usługifinansowe dedykowane pojazdom z oferty BMW Group.

 

 

 

 

Warszawa.BMW Financial Services oferuje klientom w Polsce kredyty, leasing iubezpieczenia komunikacyjne. Ich sprzedaż odbywa się zapośrednictwem sieci autoryzowanych salonów dealerskich BMW, MINI iBMW Motorrad. Firma zatrudnia obecnie 21 osób, w kolejnych latachliczba ta ma wzrosnąć do 45. Na stanowisko Prezesa BMW FinancialServices Polska powołany został Ireneusz Nogalski, dotychczasowyDyrektor Generalny BMW Group Financial Services New Markets na Polskęi kraje bałtyckie.

Dziękibliskiej współpracy z BMW Polska oraz siecią dealerską BMWFinancial Services oferuje sprawdzone rozwiązania, które zapewniająklientom szybką i wygodną obsługę przy zawieraniu, w trakcietrwania oraz po zakończeniu kontraktu finansowego. W każdym saloniedealera BMW i MINI wykwalifikowani doradcy ds. finansowania iubezpieczeń określają indywidualne potrzeby klienta wobec formyfinansowania, a także pomagają w procedurze przyznaniafinansowania, ubezpieczenia i wydania pojazdu. Kompleksowa obsługaklienta jest realizowana zgodnie z koncepcją „one-stop-shopping,co jest możliwe dzięki precyzyjnie wypracowanym procesom, wsparciunajnowszych rozwiązań IT oraz zastosowaniu wiedzy i doświadczeńmiędzynarodowych. Kredyty oraz ubezpieczenia oferowane są przyudziale partnerów: banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Od terazleasing oferowany będzie bezpośrednio przez BMW Financial ServicesPolska.

Atutemfirmy wobec konkurencji jest ukierunkowanie na obsługę finansowągamy pojazdów BMW Group w sposób dostosowany do specyfiki produktóworaz zintegrowany z siecią dealerską. „Nasza przewagakonkurencyjna wynika z bliskiej współpracy ze strukturamisprzedażowymi BMW w Polsce oraz z wyjątkową grupą kontrahentów,jakimi są autoryzowani dealerzy BMW Group w Polsce”, mówiIreneusz Nogalski, Prezes BMW Financial Services Polska. „Dziękitemu zapewniamy klientom szybkość obsługi, skrócone, przejrzystei spójne procesy na linii importer - dealer - klient, bogatą gamęproduktów promocyjnych, a także nowatorskie produkty, takie jak np.leasing z wysoką wartością rezydualną oraz (w niedalekiejprzyszłości) z gwarancją odbioru pojazdu po umownym okresieleasingu.”

Wskali międzynarodowej niemal co drugi sprzedawany pojazd marki BMW,MINI lub Rolls Royce leasingowany lub kredytowany jest przez BMWGroup Financial Services. Docelowo BMW Financial Services zamierzafinansować nawet połowę pojazdów z oferty BMW Group sprzedawanychw Polsce.

Naświecie ramię finansowe BMW Group jest reprezentowane przez BMWGroup Financial Services i Alphabet. Działalność BMW GroupFinancial Services koncentruje się na dostarczaniu rozwiązańfinansowych dla klientów detalicznych oraz segmentu SME,obsługiwanych w ramach sieci dealerskiej BMW Group. Oferta obejmujekredyt i leasing, ubezpieczenia komunikacyjne, finansowanie dladealerów. Ponadto na wybranych rynkach BMW Financial Servicesoferuje elastyczne i nowoczesne możliwości zarządzania aktywamipoprzez plany inwestycyjne dopasowane do wymagań klientów. Należącado BMW Group Financial Services firma wynajmu długoterminowegoAlphabet oferuje usługi zarządzania flotą wszystkich marek dlaklientów korporacyjnych średniej i większej skali.

BMWGroup Financial Services powstała w 1971 roku i jest obecnie jednąz wiodących firm finansowych dedykowanych branży motoryzacyjnej. Nawybranych rynkach usługi świadczone są przez wyselekcjonowanychpartnerów zarówno finansowych, jak i ubezpieczeniowych. Woddziałach zlokalizowanych w 50 krajach na całym świecie pracuje6 000 osób, które świadczą usługi dla 3,2 miliona klientów.W 2011 roku obroty BMW Group Financial Services wyniosły 1,79miliarda euro, co stanowiło jedną czwartą całkowitego obrotu BMWGroup (7,38 mld euro). Największe rynki to Niemcy, Wielka Brytania,USA oraz Chiny.

BMWGroup Financial Services od stycznia 2011 roku kieruje ErichEbner von Eschenbach. Pracamiregionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki zarządza ChristianKalinke, aDyrektorem ds. Współpracy z Nowymi Rynkami jest Dr.Stefan David Schlipf.

 

Źródło: BMW Group


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • 1 Posts
  • 6936 Views
  • 1 Posts
  • 1558 Views
  • 7 Posts
  • 2857 Views
  • 1 Posts
  • 1815 Views

×