Jump to content

Recommended Posts

Przeszukałem forum i nie znalazłem nic na ten temat. W MSW przygotowują dwie usługi - historia pojazdu i bezpieczny autokar. Dzięki niej rzekomo będzie można w internecie sprawdzić m.in. daty rejestracji, dane technicznych, informacje o badaniach i OC oraz czy nie jest kradziony. Trzeba będzie podać numer nadwozia VIN, datę pierwszej rejestracji oraz numer rejestracyjny pojazdu. To samo będzie tyczyć się autokarów. Będzie można sprawdzić informacje o wybranym autokarze podając tylko numer VIN.

 

 

 

Rząd przygotował nawet reklamy na ten temat :)

 

Co sądzicie o tych zmianach? Z tego co wiem dostępne będą dane tylko o samochodach, które są zarejestrowane w naszym kraju. Podobno przepisy unijne nie pozwalają na przekazywanie danych o pojazdach pomiędzy krajami. Moim zdaniem bardzo ciekawa zmiana, z pewnością ukróci to działalność niektórych nieuczciwych handlarzy, ale chyba w 100% wszystkich problemów nie rozwiąże.

Link to comment
 • 1 month later...

To co zapowiedzieli to jedno, a co zrobią to drugie Prócz oczywistych zalet z pewnością przysporzy to także problemów. Np. wspomniany przez Ciebie brak danych z innych krajów, aczkolwiek skoro to unia to może się skapną w końcu, że coś tu nie gra i to zmienią jak należy. Jestem ciekaw kto te wszystkie dane wprowadzi do systemu i w jakim czasie się to odbędzie.. Mam cichą nadzieję, że nie przysporzy nam użytkownikom aut więcej papierologii..

Link to comment
 • 9 months later...
 • 1 month later...
 • 1 year later...
 • 3 months later...
 • 1 month later...

Sprawdzenie historii samochodu przed zakupem to obecnie podstawa, szczególnie, że bez większego problemu można to zrobić przez internet, m.in. w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEPiK) lub na kilku innych serwisach, największy jest chyba autobaza.pl - mają tam bardziej szczegółowe dane, można m.in. zweryfikować przeszłość wypadkową pojazdu, co nie jest możliwe w bazie CEPiK.

Link to comment
 • 4 weeks later...
 • 3 years later...
 • 9 months later...
 • 7 months later...

Na tej stronie jest opisane, jak sprawdzić swoje auto;

https://motoklub.pl/dekoder-vin

Warto jest skorzystać z dekodera vin.

Jest wiele stron, strony zwykle są płątne, z drugiej strony moim zdaniem warto jest przeznaczyć trochę kasy oraz sprawdzić auto. NIestety ale wiele aut jest kręconych oraz niekoniecznie sprzedający ma ochotę nas o tym poinformowac ( bywa sytuacja, ze nie wie że coś się wczesniej działo bo nie jest pierszym właścicielem samochodu). Dzieki temu uzyskasz wszystkie informacje o aucie. 

Link to comment
 • 2 months later...

Różnie może być jak się kupuje używane auto, dlatego warto wszystko dokładnie sprawdzić. Ja miałem ten komfort, że o nic nie musiałem się martwić. Samochód kupowałem w Porsche Approved Sopot i tam każdy jest sprawdzany zanim trafi do sprzedaży. Dlatego takich samochodów można być pewnym, kupuje się samochód z gwarancją Porsche Approved.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...