Skocz do zawartości
scobe

Chcę kupić auto z nieuregulowanym OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, jestem amatorem w dziedzinie handlu samochodami oraz nie bardzo mam się kogo poradzić, mianowicie chodzi mi o zakup auta, którego składki OC są nieregulowane od kilku lat. moje pytania to:

 

1. Czy wszystkie poprzednie raty muszą być uregulowane żeby móc samochód zbyć/nabyć?

2. Czy nieuregulowanie zaległych składek przez dotychczasowego właściciela uniemożliwia przerejestrowanie samochodu?

3. Czy mogę zostać obciążony nieuregulowanymi składkami jeżeli nabędę pojazd?

4. Czy wystarczy opłacić ostatnią składkę w celu legalnego zbycia pojazdu?

 

Fajnie byłoby dowiedzieć jakie są wasze doświadczenia w podobnych sytuacjach ze strony praktycznej, ale będę wdzięczny za każdą wypowiedź a szczególnie za te, za które ich autor jest w stanie dać sobie odjąć rękę w razie błędu bądź jest ich w 99% pewien ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
1. Czy wszystkie poprzednie raty muszą być uregulowane żeby móc samochód zbyć/nabyć?

 

To zależy. Jeżeli poprzedni właściciel miał samochód ubezpieczony, ale po prostu nie opłacał składek, to znaczy, że to ON jest winny firmie ubezpieczeniowej i prędzej czy później komornik zapuka mu do drzwi.

 

W takiej sytuacji wiem, że po sprzedaży samochodu umowa przechodzi na nowego właściciela, ale co z długami poprzedniego - tego niestety nie wiem. Moja uwaga - zadzwoń po prostu do pierwszej lepszej agencji ubezpieczeń i zapytaj się. Powiedz po prostu, że masz okazję kupić samochód jednakże składki były nie opłacane i czy takie długi przechodzą na Ciebie.

 

Natomiast jeżeli obecny właściciel po prostu zakończył umowę z daną firmą kilka lat temu, to nie masz co opłacać. Samochód był po prostu bez ubezpieczenia i tyle. W takim wypadku musisz po zakupie samochodu czym prędzej zgłosić się do firmy ubezpieczeń w celu nabycia OC. I płacisz od dnia, w którym się zgłosisz.

 

2. Czy nieuregulowanie zaległych składek przez dotychczasowego właściciela uniemożliwia przerejestrowanie samochodu?

 

J.W. - wszystko zależy od tego, czy właściciel zalega z płatnością, czy po prostu nie ubezpieczył pojazdu.

 

Jednakowoż - jeżeli okazałoby się, że właściciel zalega z kasą, to odradzałbym kupno samochodu od takiej osoby. Ja przynajmniej na pewno bym nie kupił. Skoro nie jest wypłacalny, to znaczy, że nie jest godny zaufania. W takim przypadku, może Ci sprzedać bubel.

 

W sumie na pozostałe pytania odpowiedź jest taka sama. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie ubezpieczenia skończył właściciel.

 

Fajnie byłoby dowiedzieć jakie są wasze doświadczenia w podobnych sytuacjach ze strony praktycznej, ale będę wdzięczny za każdą wypowiedź

 

Może w takiej sytuacji nie byłem, aczkolwiek wiem, że ubezpieczalnie robią kłopot w momencie, kiedy zmieniasz firmę. Ta, w której byłeś poprzednio lub był poprzedni właściciel lubi robić zadymę i automatycznie przedłużać Ci umowę, pomimo, że jesteś już ubezpieczony w innej placówce.

 

Trzeba tego pilnować, bo ubezpieczalnie to po prostu złodzieje i władują Ci się do portfela za każdym razem, gdy im na to pozwolisz.

 

a szczególnie za te, za które ich autor jest w stanie dać sobie odjąć rękę w razie błędu

 

"Kiedyś za kobietę dałbym sobie rękę uciąć. I wiesz co? Teraz bym, kur*a, bez ręki chodził." - Chłopaki nie płaczą, polecam :]

 

bądź jest ich w 99% pewien ;)

 

Tego co napisałem jestem pewien na 95%. Wystarczy? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku dokonania zakupu nieubezpieczonego samochodu poprzednie nieopłacone składki nie przechodzą na nowego właściciela pojazdu.

 

Radzę, aby przed udaniem się do urzędu wybrać się do zakładu ubezpieczeń i od razu ubezpieczyć samochód (nie musi być nawet nr rejestracyjnego pojazdu, później można uzupełnić), z datą zakupu pojazdu.

Wtedy z rejestracją i opłatami nie będzie żadnego problemu

 

 

-----------------------

Odszkodowania § SCOW

Kontakt: 504-399-618

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość Exedy24_pl

Jeżeli uregulujesz wszystkie opłatu w TU,to z dowodem zapłaty bez problemu możesz iść do urzędu,gdzie dopełnisz wszystkich formalności. Daj znać czy ostatecznie się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • 2 Posts
  • 2475 Views
  • 17 Posts
  • 13897 Views
  • 9 Posts
  • 19655 Views
  • 3 Posts
  • 6714 Views
  • 4 Posts
  • 3964 Views
  • 9 Posts
  • 20626 Views

×