Jump to content

Bliższa współpraca Suzuki z rządem Węgier


taszar

Recommended Posts

Kontynuując ponad 20-letnią współpracę między węgierskim rządem a Magyar Suzuki Corporation (MSC), 21 listopada 2012 r. strony nawiązały strategiczne partnerstwo, którego celem jest wzmocnienie więzi ekonomicznych i promowanie zrównoważonych i ciągłych działań produkcyjnych na Węgrzech. Nowe ramy współpracy zakładają dalszą ekspansję działań MSC w kwestii produkcji i rozwoju na rynku węgierskim, a także umożliwiają MSC zachowanie swojej konkurencyjności na europejskim rynku.

_mg_0867.jpg

Podpisując umowę partnerstwa, rząd Węgier wyraził intencję wspierania stabilnej działalności Suzuki na Węgrzech. Magyar Suzuki Corporation potwierdziło plany długoterminowej obecności na Węgrzech, polegającej na produkcji modeli Suzuki na rynek lokalny i europejski.

 

- SMC to jedyna fabryka Suzuki na naszym kontynencie, która dostarcza samochody do wszystkich państw europejskich. Mimo trudnej sytuacji na rynku samochodowym, wciąż jesteśmy w stanie utrzymać ustalony poziom produkcji, a także wprowadzać nowe modele. – mówi Hisashi Takeuchi, Dyrektor Zarządzający Magyar Suzuki Corporation. – Aby podnosić naszą konkurencyjność, potrzebujemy stabilnych i sprzyjających warunków ekonomicznych. Opodatkowanie, korzystne warunki inwestycyjne, wysoko wyszkolona siła robocza, rozwój infrastruktury, jak i zaufana sieć węgierskich dostawców są równie ważnymi elementami otoczenia biznesowego, co regulacje rynku pracy. – dodaje Takeuchi.

 

Magyar Suzuki zapewnia miejsca pracy poprzez bezpośrednie zatrudnienie, jak i współpracę z szeroką siecią węgierskich dostawców i dealerów, co sprawia, że firma jest jednym z najważniejszych podmiotów sektora samochodowego, znacznie wspierając ekonomię Węgier.

 

Plany MSC zakładają, że dzięki obecnej umowie możliwy będzie wzrost udziału w węgierskim eksporcie, który obecnie wynosi 2%. Prowadzona będzie także dalsza współpraca z krajowymi dostawcami, dzięki czemu wspierany będzie rozwój zarówno małych jak i średnich przedsiębiorstw sektora samochodowego. Magyar Suzuki, jako jedyny producent samochodów Suzuki w Europie, dostarcza samochody na wszystkie rynki tego kontynentu, jak również poza granice Europy. Nowo zawiązana współpraca może korzystnie wpłynąć na konkurencyjność Suzuki w Europie. Magyar Suzuki wyraża nadzieje, że umowa umożliwi stworzenie solidnych podstaw dalszego rozwoju i inwestycji. Dotychczasowe inwestycje wyniosły ponad 1,3 miliarda Euro, lecz SMC zapowiada kolejne inwestycje.

 

źródło: Suzuki Motor Poland

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...