Skocz do zawartości
niems

Audi w wyścigu 24 h Nurburgring.

Rekomendowane odpowiedzi

Audi w wyścigu 24 h Nürburgring.

 

Cel: zwycięstwo

- W długodystansowym wyścigu weźmie udział osiem Audi R8 LMS

- Pięć zespołów pojedzie sportowymi samochodami GT3 marki Audi

- Maraton: dwa 24-godzinne wyścigi w jednym tygodniu

Ingolstadt, 17 czerwca 2014 r. Po i przed wyścigiem. W sobotę, 21 czerwca,w zaledwie sześć dni po klasycznym wyścigu długodystansowym w Le Mans, rozpoczną się zmagania 24 h na torze Nürburgring. Pięć teamów, dysponujących ośmioma egzemplarzami Audi R8 LMS ultra, zawalczy o zwycięstwo. Sześciu kierowców: aktualny zwycięzca z Le Mans Marcel Fässler oraz Pierre Kaffer, René Rast, Nicki Thiim, Richard Westbrook i Roman Rusinow, jest uczestnikami obu tych ważnych, dwudziestoczterogodzinnych wyścigów.

Choć Audi R8 LMS ultra trzykrotnie, w latach 2009 – 2011, zwyciężało w swojej klasie w wyścigu 24 h na torze Nürburgring, to Audi Sport Team Phoenix dopiero w roku 2012 świętowało swoją pierwszą wygraną. W sezonie 2014, Phoenix Racing ponownie wystawia dwa wspierane przez koncern z Ingolstadt egzemplarze Audi R8 LMS ultra. Wszyscy czterej zwycięzcy z toru Nürburgring z roku 2012 znaleźli się ponownie w składzie drużyny z Eifel. Pojadą jednak dwoma różnymi pojazdami. Niemcy Marc Basseng i Frank Stippler, zwycięzca Le Mans z lat 2011, 2012 i 2014 Szwajcar Marcel Fässler i mistrz FIA GT z roku 2013 Belg Laurens Vanthoor, zasiądą w samochodzie z numerem startowym 3. Siostrzany bolid prowadzić będą zwycięzcy z Nürburgring z roku 2012, Christopher Haase i Markus Winkelhock oraz „specjaliści“ od Pętli Północnej – Christian Mamerow i trzykrotny zdobywca Superpucharu René Rast.

Również zespoły niefabryczne jadące Audi, wystawiły w Nürburgring mocne reprezentacje. Jednym z dwóch Audi R8 LMS ultra teamu Prosperia C. Abt Racing pojadą doświadczeni w klasie GT Niemcy Alexander Müller i Marco Seefried, Brytyjczyk Richard Westbrook oraz zwycięzca sprzed roku, Duńczyk Nicki Thiim. Drugi pojazd wezmą we władanie dysponujący olbrzymim doświadczeniem na Pętli Północnej Christer Jöns, Niclas Kentenich, Christopher Mies i Dominik Schwager.

Oni siądą za sterami Audi R8 LMS ultra z numerem startowym 10.

Drużyna G-Drive Racing ma bardzo międzynarodowy skład: kierowca fabryczny Audi, Szwajcar Nico Müller, startujący dotąd w DTM, zadebiutuje w wyścigu 24 h Nürburgring u boku Rosjanina Romana Rusinowa, Szweda Edwarda Sandströma i reprezentującego Monako, byłego mistrza z Le Mans, Stéphane Ortelliego.

Zespół Twin Busch Motorsport po raz drugi wystartuje na torze Nürburgring w samochodzie Audi. Zasiądą w nim kierowcy, którzy startowali tu już w zeszłym roku - bracia Dennis i Marc Busch oraz Manuel Lauck. Wesprze ich Stefan Landmann.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Audi race experience wystawi dwa Audi R8 LMS ultra, w których razem pojadą kierowcy fabryczni i niefabryczni. Była zawodniczka DTM Rahel Frey, będzie dzielić kokpit z Dominique Bastienem, Christianem Bollrathem i Christiaanem Frankenhoutem. W drugim aucie pojedzie debiutujący w wyścigu 24 h stratosferyczny skoczek, Austriak Felix Baumgartner. Wytrwale przygotowujący się przez ostatnich kilka miesięcy do nowego zadania wielbiciel sportów ekstremalnych, liczyć może na wsparcie doświadczonych kierowców sportowych, byłych mistrzów z Le Mans: Marco Wernera i Franka Bieli oraz Pierre'a Kaffera.

Do największego w Niemczech wyścigu zgłoszono 175 samochodów (ponad 30 z nich to maszyny sportowe GT3) i blisko 650 kierowców. W sezonie 2014 wprowadzono kilka nowości. W ostatnich kwalifikacjach, w piątek, o najlepsze miejsca startowe walczyć będzie trzydzieści zamiast jak dotychczas czterdziestu zespołów. Po raz pierwszy, w czterech rundach Długodystansowych Mistrzostw Świata VLN oraz podczas kwietniowych kwalifikacji, 19 zespołów, w tym sześć z ośmiu Audi R8 LMS ultra, zapewniło sobie miejsca na liście najlepszych trzydziestu teamów. O pozostałe jedenaście miejsc startowych w kwalifikacjach na top listę walczyć będą Audi R8 LMS ultra #4 i #16. Pojadą one w dwóch sesjach kwalifikacyjnych – w czwartek wieczorem i w piątek rano.

Kanał telewizyjny Sport1 nada ponad 15-godzinną transmisje z wyścigu na żywo. Imprezę transmitować będzie także kanał YouTube ADACZurich24hRennen oraz kanał Fan-TV dostępny lokalnie za pośrednictwem stacji DVB-T Kanal 27.

 

Zespoły Audi w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring w sezonie 2014

 

Phoenix Racing

nr 3: Marc Basseng/Marcel Fässler/Frank Stippler/Laurens Vanthoor (D/CH/D/B)

nr 4: Christopher Haase/Christian Mamerow/René Rast/Markus Winkelhock (D/D/D/D)

 

Prosperia C. Abt Racing

nr 9: Alexander Müller/Marco Seefried/Nicki Thiim/Richard Westbrook (D/D/DK/GB)

nr 10: Christer Jöns/Niclas Kentenich/Christopher Mies/Dominik Schwager (D/D/D/D)

 

Audi race experience

nr 18: Dominique Bastien/Christian Bollrath/Christiaan Frankenhout/Rahel Frey (USA/D/NL/CH)

nr 502: Felix Baumgartner/Frank Biela/Pierre Kaffer/Marco Werner (A/D/D/D)

 

G-Drive Racing

nr 17: Nico Müller/Stéphane Ortelli/Roman Rusinow/Edward Sandström (CH/MC/RUS/S)

 

Twin Busch Motorsport powered by Kumho Tyre

nr 16: Dennis Busch/Marc Busch/Stefan Landmann/Manuel Lauck (D/D/A/D)

 

Źródło: Volkswagen Group Polska


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • 6 Posts
  • 80 Views
  • 9 Posts
  • 3729 Views
  • 2 Posts
  • 886 Views
  • 4 Posts
  • 19708 Views
  • 1 Posts
  • 1300 Views
  • 629 Posts
  • 105033 Views

×