Skocz do zawartości
Grzegorz Kamiński

30 tys a auto z 2003 roku?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich ;) Od dłuższego czasu rozglądam się za autem dla siebie ;)

Miesięcznie będę robił w granicach 1000km ( 70% miasto ).

Upatrzyłem sobie Hondę Accord VII Sedan 2.4 benzyna 2003r. - przebieg grubo poniżej 200k, stan idealny..

Miałem już jechać po auto ale ojciec trochę przystopował mnie, że kupowanie 13 letniego auta za 30k to głupota..

I teraz nie wiem, auto wizualnie podoba mi się - czytałem że silnik nie do zajechania i ogólnie mało awaryjne i naprawy/serwis w rozsądnej cenie..

Czy rozsądniej będzie znaleźć coś młodszego? I jeśli tak, to co w takim budżecie warto brać? Auto chcę gazować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ja wiem czy taka głupota. Nie oszukujmy się - auta w naszym kraju są w takim stanie jakim są... 30 tys za auto dobrze wyposażone, w idealnym stanie z takiego rocznika to dobra cena. Tzn może nie tyle dobra, co trudno będzie znaleźć coś równie zadbanego za niższą kwotę. Wiadomo że możesz poszukać jakiejś Toyoty Yaris czy czegoś w tym stylu za niższą cenę i w pewnie nowszym roczniku, ale to zależy od tego czego dokładnie potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobne zdanie,zresztą taka jest średnia cena rynkowa tych samochodów,nie oszukujmy się. Poza tym daj znać czy ostatecznie zdecydowałeś sie na to auto czy też w dalszym ciągu poszukujesz jakiegoś ciekawego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rocznik czy też przebieg mają istotny wpływ na zużycie samochodu,więc nie zgodzę się tak do końca że tym nie jeździmy,bo są to aspekty które warto brać pod uwagę podczas kupna auta. Wiadomo,że też wolałbym wybrać to co jest w lepszym stanie a starsze,niż to co nowsze i kompletnie zajechane. Akurat Honda z silnikiem 2.4 jest godna uwagi,optymalna moc względem masy auta oraz trwałe automaty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi