Skocz do zawartości
kub3k

1.6 16V DOHC strzela na LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno stałem się posiadaczem mojego pierwszego samochodu - Hyundai Lantra II.

Koszt auta nie był duży - 3800zl ale za to są pewne problemy.

Mianowicie silnik strzela w dolot powietrza (w filtr) kiedy silnik jest obciążony.

Zwykle dzieje się to na 1 i 2 biegu poniżej 2k obr.

Wymieniłem już świece, jeden przewód jest sklejony taśmą więc domyślam się, że także są do wymiany.

Co może być przyczyną takich strzałów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam,

kupując używany samochód zawsze trzeba się liczyć z wydatkami - rzadko kto sprzedaje samochód w idealnym stanie.

W twoim pojeździe proponuję zmienić filtry, olej, rozrząd oraz kable i świece zapłonowe.

Nie może być sytuacji, w której kable wysokiego napięcia są czymś poklejone - szczególnie przy LPG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, na dniach postaram się je kupić i wymienić.

Sprzedawca w sklepie polecił mi kabelki firmy Sentech za 82zl ale z tego co czytałem na forach to nie jest to zbyt uznana marka.

Dużo ludzi poleca firmę NGK. Sprawdziłem cenę i wynosi ok. 115zł.

Czy warto zainwestować w te droższe?

Mam jeszcze pytanie związane z wymiana oleju. Poprzedni właściciel mówił, że warto już to zrobić i wynalazłem na allegro coś takiego:

http://moto.allegro.pl/olej-opel-gm-5-litrow-polsyntetyk-10w-40-krakow-i1873790538.html

Czemu ten olej jest tak tani w porównaniu do innych i czy będzie dobry do mojego silnika?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o kable, to polecam beru, które montuje się fabrycznie w koncernie VW, albo właśnie NGK. Ceny za kpl. są podobne.

A olej jest produkowany na zasadzie marki własnej więc z tąd ta cena. Może być po prostu trochę gorszy parametrami od oryginału. Działa to na zasadzie "wyprodukowano dla...". Ja tam za specjalnie na markę nie patrzę, tylko na specyfikację

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do kabli, możesz spokojnie brać NGK :ok: A olej, może i jest troche inny, bo jak ja kupowałem do VB to co prawda syntetyk, to kosztował ok. 90-100zł ten z GM :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymieniłem olej 'po znajomości'. Łącznie z wymianą wyszło mnie 100zł. Zalany Castrol.

Zamówiłem też przewody NGK. Po wymianie będę raportował jakie efekty ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi