Skocz do zawartości

Holowniczy_pl

forumowicz
  • Zawartość

    28
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Sam zakup auta to jedna a druga kwestia to jego utrzymanie w tym naprawy, OC czy tankowanie. Po co Ci napęd 4x4 który jest droższy w utrzymaniu i z którego możliwości prawdopodobnie nigdy nie skorzystasz? Jeżeli chodzi o Lexusa to fajna opcja w szczególności wersja IS II generacji.
  2. Holowniczy_pl

    Seat Leon

    Bez przesady odnośnie awaryjności bo właśnie moim zdaniem to właśnie Seaty należą do tych mniej awaryjnych i stosunkowo tanich w naprawie w porównaniu do innych marek jak chociażby Toyota czy Honda.
  3. Holowniczy_pl

    Seat Leon 2 1.9 Tdi nie odpala zero reakcji rozrusznika

    Wspomniane świece żarowe mogą być powodem takiego stanu rzeczy, są przepalone i warto je wymienić sprawdź też jaki będzie kod błędu na diagnostyce komputerowej auta, od tego trzeba zacząć.
  4. Holowniczy_pl

    Nowe Autko do 14 tyś. do miasta POMOCY

    Budżet pozwala Ci na znalezienie fajnego i zadbanego fiata Grande Punto z silnikiem 1.2 lub 1.4 które są polecane, ekonomiczne i bezawaryjne. Z innych typów Toyota Yaris 1.0 lub 1.3, te modele idealnie sprawdza się do jazdy po mieście.
  5. Kupno auta z segmentu Bz automatyczna skrzynią biegów nie będzie dobrym rozwiązaniem z uwagi na małą moc, podniesie koszty czy to w kwestii spalania czy potencjalnych kosztów napraw takiej skrzyni. W praktyce może wynieść więcej niż wartość samochodu.
  6. Holowniczy_pl

    Przerejestrowanie auta na rodzica

    Przepisy nieco się zmieniły, więc najlepiej zrobisz jeżeli udasz się do Starostwa i wydziału komunikacji aby uzyskać informacje jak to zrobić oraz jakie są koszty- te będą zależne tez od aktualnego ubezpieczyciela.
  7. Tego typu dodatki nie pomogą bo to nie ma aż tak dużego znaczenia, tak jak piszą Przedmówcy jest to kwestia sterownia turbiny i jej część trzeba po prostu przeczyścić, plus sprawdzić katalizator i zawór EGR.
  8. Holowniczy_pl

    Zmiana oleju

    Niekoniecznie, swego czasu miałem i nic złego się nie działa, niektóre opinie to wyssane z palca stereotypy, a do Skody Felicji spokojnie wystarczy Mobil 10w40 czy Elf- ważne aby nie przechodzić od razu z 15w40 na pełen syntetyk 5w40.
  9. Holowniczy_pl

    1.9 TDI - temperatura silnika

    Dobre pytanie, na jaki czujnik został wymieniony stary oraz jaki płyn chłodniczy masz aktualnie wlany, był w ogóle zmieniany? Podaj nieco więcej szczegółów i postaramy się doradzić, pomóc.
  10. Holowniczy_pl

    Mechanizm podnoszenia szyby

    Sprawdź czy jest napięcie na silniczku oraz czy działa bo być może będzie po prostu do wymianu, ewentualnie to sam mechanizm podnoszenia szyby, którego naprawić niestety się nie da i trzeba będzie kupić nowy.
  11. Holowniczy_pl

    Zamek centralny

    Trzeba sprawdzić szereg elementów i przewody, być może kabel lub nawet jakiś styk nie łączy i dlatego pojawia się problem. Sam moduł centralnego zamka nie został uszkodzony?
  12. Holowniczy_pl

    Przedłużanie gwarancji samochodu?

    Dokładnie tak jak mowa powyżej, wszystko zależy od marki i z tego co mi wiadomo to KIA oraz FORD mają teraz opcję przedłużenia gwarancji serwisowej z 5 do 7 lat, o szczegóły warto zapytać już bezpośrednio w salonie.
  13. Holowniczy_pl

    Prezent dla faceta

    Może prezent związany z motoryzacją tak jak mowa powyżej, nawet ten czysto praktyczny jak hak czy bagażnik rowerowy, akurat u nas znajdziesz szeroki wybór, warto zerknąć
  14. Holowniczy_pl

    nalot na przedniej szybie

    A jaki preparat, jakiej formy dokładnie kupiłeś? Bo to też różnica przede wszystkim pod kątem jakości, a druga kwestia to sposób nałożenia tez ma znaczenie. U mnie niewidzialna wycieraczka znakomicie się sprawdziła, chociażby ta popularna od K2.
  15. Holowniczy_pl

    Prawo jazdy - trudno zdać?

    Od tego jest jednak mimo wszystko kurs i dodatkowe godziny, manewrowanie autem na parkingu w przypadku kiedy nie mamy doświadczenia to średni pomysł i stwarza zagrożenie dla innych osób. Czy trudno zdać egzamin? szczerze mówiąc to tak, w chwili obecnej nie jest to prosta sprawa jak miało to miejsce kiedyś.
×