Skocz do zawartości

valerie89

forumowicz
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Sprawdzenie historii samochodu przed zakupem to obecnie podstawa, szczególnie, że bez większego problemu można to zrobić przez internet, m.in. w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEPiK) lub na kilku innych serwisach, największy jest chyba autobaza.pl - mają tam bardziej szczegółowe dane, można m.in. zweryfikować przeszłość wypadkową pojazdu, co nie jest możliwe w bazie CEPiK.
 2. W różnych testach i rankingach opon, np. Autobild, czy ADAC czołowe pozycje zajmują najczęściej opony Continental, Goodyear i Michelin - są więc solidne i z pewnością niezawodne. Tutaj testyopon.pl jest sporo takich testów, bodajże dla wszystkich rodzajów opon.
 3. Moim zdaniem lepiej kupić używany z wyższej półki (jednak nie starszy, niż 3-5 lat), niż nowy z niższej. Przed kupnem używanego auta warto je jednak dokładnie sprawdzić, zarówno stan techniczny u mechanika, jak i jego historię w internecie - wystarczy do tego numer VIN. Historię auta można sprawdzić m.in. tutaj autobaza (mają tam chyba największą bazę takich danych) - ja dzięki sprawdzeniu historii uniknąłem zakupu auta, które było po wypadku.
 4. Wszystkich fanom motocykli chciałbym zaprezentować ofertę firmy Motolakier z Krakowa. Firma zajmuje się przede wszystkim lakierowaniem motocykli sportowych i zabytkowych, oraz innych pojazdów (m.in. samochodów i quadów) i części do pojazdów (np. kasków) - ma w ofercie także inne usługi, w tym spawanie plastików, czy naprawę wgniecionych zbiorników. Na stronie firmy motolakier.pl znajdziecie szczegóły oferty i inne informacje.
 5. Chciałbym założyć własną firmę (w branży motoryzacyjnej), ale nie mam takich oszczędności i w związku z tym szukam sposobu na zdobycie jakiegoś finansowania.Kredyt w banku odpada, wolałbym dotację, najlepiej unijną, ewentualnie z urzędu pracy. Mógłby ktoś napisać jak w uproszczeniu wygląda proces starania się o taką dotację i jakie są obecnie szanse na jej otrzymanie?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...