Skocz do zawartości

Maurycy

forumowicz
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Maurycy

 • Tytuł
  nowy
 • Urodziny 15.08.1975
 1. Maurycy

  Ile mamy banków w Polsce?

  Określenie ilości banków jest o tyle trudne że są grupy kapitałowe i bank podstawowy zakłada mniejsze banki celowe, skierowane do konkretnej grupy klientów. Poza tym są ciągłe miksy, fuzje, podziały. Do niedawna BRE bank miał kilka banków mniejszych np. mBank, a teraz mBank przejął wszystko. Podobnie jest z instytucjami finansowymi działającymi na rynku polskim. Oprócz kilku "założonych w garażu" funkcjonują też profesjonalne które są częścią dużych korporacji działających na całym świecie. Tu przykładem może być OkMoney który jest internetową ofertą DFC Global Corporation. Banki pod względem typologi dzielą się na inwestycyjne, komercyjne, hipoteczne, emisyjne, uniwersalne i komercyjne. Nad nimi pieczę sprawuje bank centralny, kreując politykę stóp procentowych. Banki podlegają odpowiednim zasadom działania na rynku. Najbardziej znaną jest nieudzielanie pożyczek bez BiK. Jest to przepis, który ma uchronić banki przed samowolką i bankructwem. Dzięki temu państwo może zapewnić klientom banków gwarancje depozytowe. Takie gwarancje są udzielane również w transakcjach międzybankowych, co gwarantuje stabilność systemu. Nie dotyczy to instytucji finansowych typu SKOK. Instytucje finansowe udzielające pożyczek nie muszą kierować się zdolnością BiK klientów, a jedynie zasadami wolnorynkowymi.
 2. jeżdżę ją raczej rzadko od dwu i pół roku. mam dopiero 15500 km. Pali 4,6 l/100 jak nie wariuję. Najwięcej spaliła mi jak jechałem z Włoch z trumna na dachu i miejscami 180 km/h. Wyszło 6 l/100 m. To był rekord spalania bo w Polsce nawet jak wariuję to mieszczę się w 5,4 l/100. Jest to chyba jedyny samochód za te pieniądze w którym można spokojnie spać bez ruszenia przednich siedzeń. Jak na razie bez uwag, może biegi trochę za głośno wchodzą jak jest zimny. Do tej pory jedyne co w nim zrobiłem to zmieniłem lampę w bagażniku na kierunkową i założyłem brzęczyk cofania. Przydaje się jak parkujemy w miejscach gdzie jest duży ruch i chcemy wycofać. Ten brzęczyk wkręca się zamiast żarówki światła wstecznego. Kupiłem go w sklepie przy serwisie Feu Vert nie linkuj.
 3. Maurycy

  Czy logistyka ma sens?

  Witajcie. Forum samochodowe, więc myślę, że będą tu osoby, które doradzą mi konstruktywnie. Zastanawiam się nad takimi studiami na WSB Nie biorę na razie pod uwagę konkretnego kierunku, bo się nie znam, nie umiem ocenić co byłoby optymalne. Może zarządzanie w logistyce? Potrzebuję porady, czy po tym jest praca, czy nie?
 4. W zasadzie mało się znam na robieniu zdjęć. Mam jakiegoś Nikona, ale słyszałem że dużo dobrej roboty mogą sprawić odpowiednie filtry. Oglądałem kilka w sklepie fotograficznym Fripers ale kompletnie się na tym nie znam. Może jakieś porady od fachowców....
 5. Maurycy

  daczką na Chorwację

  Skoro tak mnie namawialiście to się pochwalę. Daczka zastąpiła nam Transita przerobionego na kampera
 6. Maurycy

  A4 problem z turbina.

  W sprawie regeneracji turbin to polecam serwis Feu Vert . Mają przedstawicielstwa w kilku większych miastach w Polsce. Wydają się profesjonalnym serwisem.
 7. zależy co oczekuję się od samochodu. Po co go kupujemy. Dla mnie samochód musi być rodzinny, to znaczy duży. Taki by wygodnie jeździło się z psem w bagażniku. By można było się w nim wygodnie przespać w drodze i by był diesel. Ostatnio kupowałem samochód w ubiegłym roku i wybrałem Dacię MCV Logan kombi 1,5 dci. Spełniła ona moje oczekiwania. Jestem mile zaskoczony niskim zużyciem paliwa. W mieście pali mi 5,6 l a poza miastem nawet 4,5. Jak na kombi9 to chyba nieźle.
 8. Maurycy

  Jakie auto wybrać: benzyna czy diesel?

  Jestem od lat zwolennikiem diesli. Jeżeli benzyna to bez komputera. Jestem całkowitym wrogiem gazu
×