Skocz do zawartości

radek8

forumowicz
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O radek8

 • Tytuł
  nowy
 • Urodziny 17.05.1985
 1. A jeszcze ciekawi mnie taka rzecz, jak jest lód i są ostre serpentyny lub na krzyżówce skręcam np. w prawo. To co zrobić żebym nie wyleciał ? Wiem, że najpierw hamowanie silnikiem odpowiednio wcześnie przed zakrętem/zakrętami i hamowanie pulsacyjne, na 2-ce bez gazu jedzie się tak ok. 20 km/h, ale na lodzie to może być "za duża" prędkość, a znowu jak przyhamuje to może zgasnąć. To co zrobić żeby bezpiecznie wyhamować lub zatrzymać się ? Hamować do wyczucia kiedy może zgasnąć i szybko wcisnąć sprzęgło czy jak ?
 2. Jak w temacie. Dam taki przykład: Jest droga na której normalnie mieszczą się dwa auta, ale gdy jest zaśnieżona to mieści się 1,5 auta (trzeba trochę zjechać). Jadę np. w dół (ogólnie przyjęło się tak, żeby puścić tych co jadą pod górkę), jak zatrzymać się bezpiecznie bez żadnego poślizgu ? Wrzucić na 2, poczekać aż auto wyhamuje i wtedy zahamować czy inaczej ? Pytam bo kiedyś miałem taki przypadek, że otarłem się lusterkami, szybko nie jechałem maks 30km i nie mogłem się zatrzymać od razu, chwilę się ślizgałem po prostej (nie na boki), i się skończyło tak jak napisałem wyżej.
 3. Jak w temacie. Mam bardzo stare auto - clio I. Zaczyna pojawiać mi się coraz więcej rdzy, i chciałbym to sam pomalować. Nigdy sam nie robiłem takich rzeczy. Będę robił to recznie, i dlatego chciałbym się dowiedzieć co muszę kupić i jak to zrobić? Najlepiej niedużym kosztem. Okolice 100 zł. Chodzi mi dokładnie o taką rzecz: Jak na szybko to zrobić w miarę przyzwoicie, tzn. chodzi mi o to czy wystarczy że kupię podkład antykorozyjny położe kilka warstw i później psiknę kilka warstw spreyem, czy muszę jeszcze coś dokupić ?
×