Skocz do zawartości

Blog iParts

  • wpisy
    2
  • komentarz
    1
  • wyświetleń
    338

Kiedy wymieniamy filtry w samochodzie?

iParts

180 wyświetleń

Większośćużytkowników myśli i dba wyłącznie o wygląd zewnętrznypojazdu, aby auto było czyste, lśniące i prezentowało sięmożliwie, jak najlepiej. Ważnym jest jedna, by czystość zachowaćtakże wewnątrz poszczególnych układów naszego samochodu.Eksperci iParts.pl podpowiadają, że pomogą nam w tym regularnewymiany filtrów samochodowych, które bardzo dobrze wpłyną na stantechniczny pojazdu, jak i na komfort podróżowania.

 

Filtr oleju

 

Usuwa onwszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które powstają wskutekzużywania się poszczególnych elementów silnika, czy też tewydzielane w trakcie jego pracy, np. sadza. Stan filtra wpływa naprace całej jednostki napędowej, a kiedy traci swoje właściwości,to nasz pojazd jest narażony na wzrost zużycia paliwa i różnekosztowne awarie. Filtr olejuwymieniamy zgodnie z zaleceniami producenta, na ogół co 15 tysięcykilometrów, czyli dokładnie z taką samą częstotliwością, jak wprzypadku wymiany oleju.

 

Filtr paliwa

 

Odpowiedzialny za odseparowanie iwyłapanie wszelkich zabrudzeń oraz cząstek stałych, a w przypadkusamochodów zasilanych olejem napędowym, cząstek wody. Ofunkcjonalności filtra w dużej mierze decyduje jakość paliwadostarczanego do silnika samochodu. Częstotliwość wymiany będziezależeć więc przede wszystkim od jakości stosowanej przezużytkownika benzyny czy oleju napędowego. Specjaliściinternetowego sklepu iParts.pl sugerują jednak, by wymiany dokonywaćpo przejechaniu około 30 tysięcy kilometrów. Oczywiście wprzypadku stosowania gorszej jakości paliwa, dystans ten może ulecznacznemu skróceniu.

 

 

Filtr Powietrza

 

Filtr powietrza oczyszcza zasysaneprzez silnik powietrze w czasie jazdy z kurzu, pyłu i wszelkichinnych zanieczyszczeń. Wymiana zależy przede wszystkim odwarunków, w jakich podróżuje użytkownik. Ograniczając się dojazdy niemal wyłącznie w mieście filtr powietrza należy wymienićśrednio po przejechaniu 15-20 tysięcy kilometrów. Autoeksploatowane w środowisku o wysokim zapyleniu będzie wymagałooczywiście częstszych interwencji.

 

Filtr kabinowy

 

Często zwanyprzeciwpyłkowym, zostaje pomijany przez użytkowników. Filtrkabinowy oczyszcza powietrze przedostające się do wnętrza pojazdu,dzięki czemu podróżujący mogą oddychać świeżym powietrzem.Stan filtra wpływa na komfort.

Pośród wieluporad fachowców iParts.pl znajdziemy także informację odnośniefiltru kabinowego, który należy wymieniać raz do roku. Wprzeciwnym razie nagromadzone zanieczyszczenia i wilgoć mogąspowodować powstawanie grzybów i innych szkodliwych substancji.1 komentarz


Rekomendowane komentarze

Filtr kabinowy to najlepiej wymienić raz na 1-2 lata. Często nie chodzi nawet o jakość powietrza wydmuchiwanego, a jego siłę (przez pokrycie filtra zanieczyszczeniami dmuchawy słabną :) )

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×