Skocz do zawartości

Blog vseo

  • wpis
    1
  • komentarz
    1
  • wyświetleń
    317

Przewóz osób, autokary, busy - jaką firmę wybrać?

vseo

102 wyświetleń

Okres zimowy to mniejsza ilość zleceń dla firm przewozowych przez co obniżane są ceny za wynajem ale gdzie jest dolna granica?

Niedługo sypnie śniegiem, i grupy zorganizowane a więc dzieciaki czy pracownicy firm będą chcieli podróżować na zimowiska, ferie czy wyjazdy integracyjne lub szkoleniowe w góry.

W tym miejscu dochodzimy do momentu gdy należy poszukać jakiejś firmy transportowej która oferuje przewóz osób. Na rynku znajdziemy ich sporo gdyż rynek przewozów autokarowych w Polsce jest dość mocno rozwinięty niestety nie każdy przewoźnik oferuje dobry standard przewozów.

Nie tak dawno czytałem na pewnym forum jak przewoźnik posiadający 150 autokarów nie kupuje opon zimowych gdyż wiązało by się to z ogromnymi kosztami w momencie gdy zleceń jest mniej. Chyba zapomniał o tym że prawie wszyscy sąsiedzi Polski wymagają by autokar poruszający się po drogach na terenie ich kraju musi być wyposażony w opony zimowe. Myślę że taki przepis przydał by się też w Polsce co wyeliminowało by nierzetelnych przewoźników lub nakazało by się im dostosować a to wszystko w walce o dobro i bezpieczeństwo pasażera.

blogentry-18405-14868099887015_thumb.jpg

Nie jest jednak tak źle gdyż od kilku lat płyną do nas informację od Inspekcji Transportu Drogowego i Policji że Polscy przewoźnicy oferujący wynajem autokarów i wynajem busów coraz lepiej zarządzają swoimi przedsiębiorstwami, inwestują w nowy tabor i zapewniają coraz wyższy poziom standardu i bezpieczeństwa.

My jako klient powinniśmy mieć świadomość tego że to m.in. od nas samych zależy to czy bezpiecznie dojedziemy do celu. Dlatego nie kierujmy się wyłącznie ceną i tak np gdy mamy do wyboru firmę transportową którą zaproponowała nam wyższą o 100zł stawkę za wynajem ale podstawi nam luksusowy prawie nowy autokar prowadzony przez profesjonalnego kierowcę to przy całym wydatku np 3000zł nie jest wielką różnicą biorąc pod uwagę fakt że konkurencja proponuje nam stary 20 letni autokar, bez zimowych opon i prowadzony przez kierowcę który nie jest na stałe zatrudniony w firmie przewozowej a często jest to emeryt lub rencista który w ten sposób sobie dorabia.

Wybierajmy więc firmy które posiadają nowe autokary i busy i zapewnią nam najwyższy poziom obsługi gdyż cóż jest ważniejsze niż zdrowie i życie nas samych lub naszych bliskich. Oczywiście ktoś powie że nowe autokary też mają wypadki jak np ostatnio PolskiBus - tak ale minimalizujmy ryzyko a korzystanie z przewoźników którzy stawiają na jakość to właśnie jeden z tych elementów.1 komentarz


Rekomendowane komentarze

Warto odświeżyć temat, bo ja do przewozu osób chciałbym polecić firmę http://www.alejade.pl/ Mają bardzo szeroki zakres usług. Można wybrać przejazdy krajowe lub zagraniczne. Są też transfery na i z lotniska oraz firma organizuje wspólne wyjazdy. Oferujemy nam profesjonalnych kierowców, którzy dowiozą nas do celu. Wysoka jakość usług za dobrą cenę.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×